Ці квіти можуть бути отруйними для інших рослин чи бути токсичними. Про небезпечні рослини в саду розповідає 24 Канал з посиланням на Martha Stewart.

Цікаво 7 тенденцій у садівництві, які дозволять максимально використати простір у 2025 році

Японська жимолость

Японська жимолость (Lonicera japonica) має витончений вигляд та зачаровує погляд своєю красою. Вона розмножується насінням та кореневищами. Швидко підіймаючись по деревах, чагарниках і рослинах вона може сягати на приголомшливу висоту. Під час росту японська жимолость вона може щільно обвиватися навколо інших рослин, й у результаті – душити й потенційно вбивати рослину чи дерево.

Японська жимолость
Японська жимолость / Фото Unsplash, Anya Chernik

Вербозілля конвалієподібне

Не можна заперечувати, що вербозілля конвалієподібне (Lysimachia clethroides) є чарівною рослиною з солодкими білими квітами. Ця квітка дуже гарна у букетах, проте дуже шкідлива у саду. Як і японська жимолость, вербозілля конвалієподібне є інвазійною рослиною, а тому може вбивати інші квіти чи дерева.

Вербозілля конвалієподібне
Вербозілля конвалієподібне / Фото Unsplash, Jinomono Media

Блакитна (метеликовидна) фіалка

У тінистих місцях, де газонна трава може погано рости, ґрунтопокривні рослини можуть стати в пригоді. Проте варто враховувати: якщо вони потрапили на клумбу, їх навряд чи вдасться легко позбутися. Хоча блакитні фіалки нешкідливі й нетоксичні, проте можуть завдати багато незручностей, якщо вам не подобаються дрібні квіти у вашій траві.

Блакитна фіалка
Блакитна фіалка / Фото Unsplash, Anya Chernik

Пшінка весняна або чистяк

Маленькі жовті квіти, які прикрашають сад навесні й дарують радість, є інвазивними рослинами. Їх неймовірно складно вивести, адже рослини швидко розмножуються і "захоплюють" все більше територій у саду. Попри всю свою красу, ця квітка здатна швидко витіснити багато газонних або ґрунтопокривних рослин, які ви намагаєтеся вирощувати.

Пшінка весняна або чистяк
Пшінка весняна або чистяк / Фото Unsplash, Yuliia Patrikhalkina

Гліцинія китайська

Гліцинія вже давно захоплює своєю красою. Вона має неймовірний вигляд, коли росте на архітектурних елементах у саду чи навколо будинку. Але, на жаль, гліцинія вважається інвазивною рослиною, і якщо її не контролювати, вона може завдати шкоди деревам.

Гліцинія китайська
Гліцинія китайська / Фото Unsplash, Winston Chen

Беладонна

Беладонна звичайна – це отруйний пасльон. Це не та рослина, яку ви захочете мати у саді чи дворі, адже лише один дотик отруює. Крім своєї токсичності, беладона не є особливо унікальним або привабливим чагарником – листя, квіти і ягоди зовсім непоказні.

Беладонна: дивіться фото

Англійський (звичайний) плющ

Листя англійського (звичайного) плюща отруйне як для людей, так і для домашніх рослин. Ба більше, сама лоза – інвазивна і може поширювати хвороби на дерева.

Плющ
Плющ / Фото Freepik

Наперсник

Наперсник має квіточки, схожі на дзвіночки. Часто їх можна побачити висадженими біля бордюрів, проте їхня краса – отруйна. Ця квітна небезпечна для людей і домашніх улюбленців, адже після одного дотику на шкірі може виникнути подразнення, а проковтування квітки – спричинити проблеми зі здоров'ям.

Наперсник
Наперсник / Фото Unsplash, Matthijs Photography

Аконіт клобучковий або тоя справжня

Аконіч – надзвичайно гарна квітка, але водночас і дуже отруйна. Через свою токсичність він не є гарним вибором для домашнього саду, де діти та домашні тварини можуть легко отримати до нього доступ.

Аконіт
Аконіт / Фото Unsplash, tamrootbeer