Однак, як повідомляє 24 Канал з посиланням на Real Simple, восени ці прилади стають менш потрібними, тож важливо почистити їх та прибрати на зберігання до наступного року. Як це зробити, розповідаємо далі.
До теми Можна обійтися без спеціального приладдя: 5 способів зволожити повітря вдома
Чому варто чистити осушувач повітря
Перш ніж прибрати осушувач повітря на зиму, варто його очистити. Без цього там ризикує виникнути цвіль, грибок і бактерії, що у результаті під час наступного використання призведе до затхлого повітря.
Крім того, очищення гарантує, що осушувач працюватиме безперебійно та ефективно, коли потрібно, що зробить наступний сезонний перехід набагато приємнішим.
Як очистити осушувач повітря
Перед чищенням осушувача повітря, варто вимкнути його з мережі. Це має вирішальне значення для безпеки.
Далі слід вийняти фільтр і резервуар. Якщо ви не впевнені, як це зробити, перегляньте інструкції в посібнику користувача. Ви також можете сфотографувати фільтр і бак перед тим, як їх витягти. Більшість осушувачів мають фільтр із легким доступом, тому його потрібно просто висунути.
Майте на увазі, що розбирання та очищення інших частин (наприклад, котушок) може призвести до втрати гарантії від виробника, тому найкраще для їхнього упорядкування звернутися до професійного технічного спеціаліста.
Що ж до фільтра, його варто очищувати за допомогою пилососа та насадки-щітки. Цей метод видаляє сипучий бруд без води, що іноді може бути ефективнішим для дрібних часток. Потім промийте фільтр під теплою водою. Якщо він брудний і далі, трохи мила зробить свою справу. Після очищення фільтра дайте йому повністю висохнути на повітрі, перш ніж замінювати його.
Водночас перед очищенням резервуара осушувача вилийте звідти застарілу воду. Наповніть його декількома чашками свіжої теплої води та м’якого мила, а потім використовуйте губку або м’яку тканину, щоб обережно очистити внутрішню частину. Вилийте мильну воду та промийте резервуар.
Далі приготуйте розчин з однієї частини 3% перекису водню і двох частин води. Наповніть резервуар цим розчином, дайте йому постояти приблизно 30 хвилин, щоб проникнути в усі стійкі забруднення. За словами експертів, цей розчин очистить і продезінфікує резервуар, не залишаючи в ньому різких запахів. Після відведеного часу вилийте розчин, промийте резервуар і дайте йому висохнути на повітрі, перш ніж повертати його в пристрій.
Крім того, перш ніж прибирати осушувач, перевірте його лопаті на наявність слідів пошкодження. Якщо є якісь відколи або тріщини, можливо, настав час замінити деталі, перш ніж рухатися далі. В іншому випадку, якщо вентилятор у хорошому стані, почніть із видалення пилу за допомогою пилососа та щітки. Після цього завершіть видалення пилу з лопатей вентилятора щіткою або тканиною. Якщо вони брудні, використовуйте вологу тканину, але не мочіть двигун.
Наостанок використайте вологу ганчірку та трохи мила, щоб протерти зовнішню частину пристрою, звертаючи особливу увагу на вентиляційні отвори, де збирається пил. Коли зовнішня частина осушувача висохне, його можна ховати до наступного сезону.