Річ у тому, що неправильне зберігання дров може стати причиною пожежі. Яких типових помилок при зберіганні дров припускаються – повідомляє 24 Канал з посиланням на Better Homes & Gardens.

Дивіться також Три рослини, які треба обрізати зараз, щоб навесні був розкішний сад

Залишати дрова не накритими

Одна з головних умов правильного зберігання дров – сухість. Оскільки деревину зазвичай зберігають на відкритому повітрі, то не слід залишати її відкритою.

Для ефективного сухого зберігання стос дров має зберігатися у закритому місці або під брезентом, щоб бути захищеним від дощу та снігу. Річ у тім, що вологі дрова горять набагато гірше: віддають менше тепла та виділяють більше диму. Крім того, у вологій деревині можуть бути шкідники, які опиняться у домі, як тільки деревина опиниться у приміщенні.

Зберігання біля будинку

Звісно, може виникнути спокуса зберігати дрова якомога ближче до будинку. Однак варто пам'ятати, що деревина приваблює шкідників та комах, тому якщо вони лежатимуть біля дому, то дуже швидко терміти можуть опинитися у домі. Крім того, вони можуть пошкодити зовнішню покрівлю.

Зберігання дров біля входу у будинок також може становити небезпеку пожежі, адже випадкове займання може поширитися з деревини на дім.

Дрова повинні бути накритими
Дрова повинні бути накритими / Фото Unsplash, Tania Malrechauffe

Зберігання дров біля сараю

Як не дивно, але зберігати дрова й біля інших господарчих споруд також небезпечно. Окрім пожежної небезпеки, також існує ймовірність того, що повітря не буде циркулювати. Через це дрова можуть стати вологими, а отже – погано горітимуть.

Щоб дрова завжди залишалися сухими, вони повинні зберігатися у місці з хорошою вентиляцією повітря.

Зберігання на землі

Коли деревина лежить прямо на землі, вона, швидше за все, поглинає надлишкову вологу. Це призведе до появи плісняви, цвілі та гнилі дров. Така деревина є ідеальним середовищем для шкідників.

Тому краще зберігати дрова на бетонній поверхні. Також можна встановити дерев'яні балки чи піддони, щоб деревина не лежала на землі.

Зберігати дрова на землі помилка
Зберігати дрова на землі – помилка / Фото Unsplash, Alan Rodriguez

Надто щільне укладання

Спосіб складання дров так само важливий, як і місце їхнього зберігання. Погана техніка укладання може обмежити потік повітря, що знову ж таки – може спричинити вологість і пліснявіння.

Так, між шматками деревини мають бути невеликі проміжки, які забезпечуватимуть циркуляцію повітря.

Надто високе укладання

Висота штабеля дров не повинна перевищувати 120 – 150 сантиметрів. Всі інші варіанти укладки можуть поставити під загрозу стабільність палі, а це – загроза безпеці. Крім того, якщо занадто високо складати дрова, то дістати їх не так просто.

Не складати дрова зовсім – теж помилка

Після цих заборон може здаватися, що дрова краще тоді зовсім не складати. Однак і така думка є хибною. У великій хаотичній купі дрова стануть вологими та швидко запліснявіють.

Найкращий варіант – складати дрова горизонтальними рядами. Причому кожен наступний ряд укладається у протилежному напрямку. Так, повинен виникнути візерунок хрест – навхрест. Крім того, такий метод також дозволяє створити стабільну конструкцію.

Навіщо складати дрова
Навіщо складати дрова / Фото Unsplash, Clay Banks

Використовувати лише нову деревину

Якщо ви завжди тягнетеся до свіжих шматочків деревини, а не повністю перебираєте купу, можливо, у майбутньому на вас чекатиме зустріч з колонією жуків. Зараження зазвичай відбувається в деревині, яка простояла надто довго, тому завжди використовуйте спочатку найстарішу деревину.

Складаючи купу, покладіть свіжі дрова на дно, щоб старі шматки було легше брати.

Застосування пестицидів

Шкідники – це серйозна проблема, проте застосування пестицидів – набагато гірша ідея. Спалювання дров, оброблених пестицидами, може виділяти в повітря токсичні пари, які можуть бути шкідливими для здоров'я.

Пестициди також, як правило, протидіють боротьбі з інвазіями, але вони не проникають достатньо глибоко, щоб позбутися комах, які ховаються у деревині.