Місцеве видання "Торонто Лайф" запитало Фріленд про 10 речей, без яких вона не уявляє свого життя. Так от три з них були пов'язані з Україною: Абетка "Абабагаламаги", весільні ікони, які мама замовила у Києві та книгу з українськими рецептами.
Її мама Галина народилась уже на території Німеччини у таборі для тимчасово переміщених осіб. Мама наполягала, щоб доньки знали українську мову і святкували українські свята.
Читайте також: Як піаніст-віртуоз з українським корінням здивував весь світ
Згодом Христина, випускниця Оксфорда та Гарварда, приїхала у Київ допомагати американському журналістові Біллу Келару розслідувати історію Биківнянських могил. Це було місце, де поховали понад 6 тисяч жертв політичних репресій. Тоді вважали, що це справа рук нацистів. Келлер ж поспілкувався зі старожилами і на основі їхніх свідчень переписав історію – людей стратили загони НКВС.
Неймовірне обурення у Фріланд викликав приїзд Буша Старшого до Києва 1 серпні 1991 року. Під час промови у Верховній Раді він попередив, що виступає проти відділення України від Радянського Союзу і назвав прагнення українців до незалежності "самовбивчим націоналізмом". Вона розуміла, що прес-служба американського президента нічого не знає про прагнення українців.
Читайте також: Джон Кейсік – успішний американський політик з українським корінням
Далі Фріланд працювала у Financial Times. Писала статті про російських олігархів, зародження Путінської диктатури і справжній бестселер про клас надбагатих людей у світі. Джастін Трюдо теж прийшов до Христі за автографом на книзі. Тоді й запропонував приєднатися до його команди. Вона спочатку відмовилась.
Та все ж сім’я вирішила, що Христя не повинна втратити такий шанс. На представленні кабінету міністрів вона, міністр торгівлі, прийшла з молодшим сином. А вже в липні Україна та Канада підписали договір про зону вільної торгівлі.