Таку думку 24 каналу висловив глава Комітету виборців України Олексій Кошель.

Читайте також: Новий склад ЦВК: хто матиме більшість в комісії

Як зазначає фахівець, третина нових членів ЦВК – гарні фахівці. Що стосується інших, то в них непогані біографії і відповідний досвід. Але вони не брали активної участі як експерти в розробці виборчого законодавства. При цьому, зауважує Кошель, на чолі ЦВК повинна бути людина, яка б могла ефективно вирішити нагальні питання, які зараз стоять перед ЦВК.

ЦВК має реформуватися. Створити регіональні представництва, розширити повноваження. В Україні постійні корупційні скандали з виборами ректорів університетів. До КВУ зверталися науковці, які висловлювали сумнів у чесності голосування за членів-кореспондентів Академії наук. Якби це робила ЦВК, то рівень корупції би знизився. Тому головою або заступником могла б стати Наталя Бернацька. Вона має управлінський досвід роботи на посаді заступника міністра юстиції,
– підкреслив Олексій Колешь.

За його словами, складно говорити, чи можуть бути в керівному складі ЦВК представники опозиції. Зокрема, Андрій Євстігнєєв від "Батьківщини" має серйозний досвід наукової і викладацької роботи. Але чи має досвід організатора і менеджера, невідомо.

Олексій Кошель також зазначив, що оновлений ЦВК обере на засіданні своє керівництво за кілька тижнів. Це пов’язано з процедурними питаннями.

Нагадаємо, 18 вересня депутати Верховної Ради проголосували за розширення складу Центральної виборчої комісії в Україні з 15 до 17 членів. 20 вересня після підписання ухваленого закону Президентом Порошенком він вступив в силу.

Згодом Верховна Рада на пленарному засіданні затвердила новий склад Центральної виборчої комісії у складі 14 осіб. Так, за кожного члена нардепи проводили окреме голосування.

Хто така Наталя Бернацька? Перший заступник міністра юстиції України. Працювала членом-консультантом "Центру міжнародного права та правосуддя" з підготовки скарг до ЄСПЛ. Автор монографії "Звернення до Європейського суду з прав людини як реалізація права на правосуддя" та посібника по юрисдикції та ключовим прецедентам Європейського суду з прав людини.

Співпрацювала в спільних проектах з Українською Гельсінською спілкою з прав людини, науковим консультантом і розробником нормативно-правових документів щодо приєднання України до Декларації ООН про права корінних народів, брала участь в експертній діяльності проектів резолюцій Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Призначена в ЦВК за квотою "Народного фронту".