Водночас остаточного висновку у звіті комітету щодо падіння гелікоптера з Раїсі на борту немає. Розслідування інциденту триває.

До теми "Помер тиран, але стоїть тюрма": чи змінить смерть Раїсі політику Ірану

Що кажуть про авіакатастрофу з Раїсі у комітеті

У Верховному комітеті із розслідування причин катастрофи заявили, що робота у вивченні причин інциденту триває. Проте вже зараз фахівці можуть "з упевненістю заявити", що їм удалося відновити хронологію подій у день аварії гелікоптера з президентом Ірану.

У комітеті зауважили, що гелікоптер з Раїсі летів за запланованим маршрутом і не покинув призначену траєкторію польоту. Приблизно за півтори хвилини до катастрофи пілот повітряного судна зв'язався з двома іншими колегами, які супроводжували Раїсі. Про що саме була розмова, поки що не повідомили.

Крім того, іранські слідчі, проаналізувавши уламки гелікоптера, не знайшли слідів від куль або чогось подібного. Фахівці також підтвердили, що загоряння літака сталося після зіткнення з височиною.

До того ж комітету вдалося встановити точне місце падіння вертольота з Раїсі, і там уже працюють відповідні фахівці.

У попередньому звіті також зазначено, що у бесідах чергової вишки з льотним екіпажем "підозрілих випадків не було помічено". Розслідування щодо інциденту все ще триває, адже, за даними комітету "на вивчення деяких деталей потрібно більше часу".

В Ірані попрощалися з Раїсі

  • В Ірані 22 травня відбулася церемонія прощання із загиблими президентом Ібрагімом Раїсі та іншими високопосадовцями країни. Під час церемонії натовп іранців вигукував на вулицях міста "Смерть Ізраїлю".
  • На церемонії був присутній лідер палестинського терористичного угруповання ХАМАС Ісмаїл Ханія. Не обійшлося й без заступника лідера ліванського терористичного угруповання Хезболла Наїм Касcем.
  • Крім того, повідомлялося, що у церемонії прощання з Раїсі брали участь представники 60 іноземних делегацій. Зокрема, це представники Китаю, Японії, Тунісу, Малайзії, Росії, Білорусі, Казахстану, кількох ісламських держав, Палестини, руху Талібан тощо.