Рябошапка на конференції у Києві відзначив, що уявляє масштаб проблем у Генеральній прокуратурі. Наразі він є заступником керівника Офісу Президента.

Важливо: Руслан Рябошапка може очолити Генеральну прокуратуру: що про нього відомо

Чиновник додав, що розповість про першочергові кроки на посту глави ГПУ, коли відповідне подання про його призначення внесуть у парламент. Проте, він хотів би найперше розпочати з масштабних кадрових рішень в структурі прокуратури.

Не має значення наскільки серйозними є проблеми в ГПУ. Ми прийшли, щоб ці проблеми вирішувати. Ми маємо величезний мандат довіри від людей якраз для того, щоб ці проблеми вирішувати... У нас є багато ідей, як можна змінити систему прокуратури,
– наголосив Рябошапка.

Що каже Рябошапка про Генпрокуратуру?

Руслан Рябошапка зізнався, що таки обговорював з президентом Зеленським подання до парламенту своєї кандидатури на посаду глави ГПУ. Глава держави сам неодноразово пропонував йому очолити Генеральну прокуратуру. За словами чиновника, можливість, що він таки стане новим генпрокурором – 50%. Адже, окрім подання президента, потрібне і рішення парламенту.

Загалом Рябошапка дотримується таких основних думок щодо ГПУ:

  • генерального прокурора необхідно змінити;
  • ГПУ має очолити не політик, а професіонал з вищою юридичною освітою і відповідним стажем роботи в правоохоронних органах;
  • найкраще ліквідувати Генеральну прокуратуру як орган, а її основну функцію – державне обвинувачення – передати Мін'юсту.