Інститут вивчення війни проаналізував заяви Кремля щодо Іл-76, який розбився в Бєлгородській області 24 січня. Так, у Росії стверджують, що літак перевозив українських військовополонених, але Україна заперечує ці звинувачення, наголошуючи на необхідності ретельного розслідування.

Дивіться також Падіння Іл-76 у Бєлгородській області: усе, що відомо про подію

Спроба дискредитації України

За інформацією ISW, російські офіційні особи та пропагандисти активно використовують інцидент з Іл-76 для поширення недовіри до української влади. Вони звинувачують Київ в умисному збитті літака, що могло б спровокувати внутрішнє невдоволення та зменшити міжнародну підтримку.

Російські актори інформаційного простору хапаються за катастрофу Іл-76, щоб посіяти внутрішнє невдоволення в Україні та підірвати волю Заходу щодо надання допомоги,
– констатують аналітики.

Українські офіційні особи відкидають російські звинувачення, наголошуючи на відсутності доказів та необхідності незалежного розслідування. Водночас російські заяви про нібито використання Україною західних ракетних систем для збиття Іл-76 можуть мати на меті зупинити постачання критично важливих систем ППО від західних партнерів.

Дивіться також Під ударом Україна, США та Євросоюз: нові тези пропаганди, якими Росія атакуватиме світ

Більше про реакцію на падіння Іл-76

  • Як не дивно, західні країни продовжують висловлювати підтримку нашій державі та закликають до об'єктивного розслідування обставин катастрофи.
  • Російські заяви про катастрофу Іл-76 та їхні спроби використати цей інцидент у пропагандистських цілях викликають занепокоєння серед міжнародної спільноти.
  • Водночас Україна продовжує вживати заходів для захисту повітряного простору та контролю над ситуацією на кордоні з Росією. Командувач Повітряних Сил Микола Олещук констатував, що наша держава має право на повітряну оборону.
  • Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні акцентував на важливості встановлення всіх фактів щодо катастрофи. Голова держави зазначив, що Київ працює над розслідуванням інциденту та долі всіх ув'язнених.
  • Існують припущення, що на борту цього літака Кремль перевозив ніяких не військовополонених, а ракети до комплексів С-300, якими регулярно атакує Україну.