Церемонія інавгурації Зеленського пройшла під час урочистого засідання Верховної Ради України. Новообраний гарант склав присягу на вірність українському народові, поклавши руку на Конституцію України і Пересопницьке Євангеліє.

Читайте також: Інавгурація Володимира Зеленського: коротко про головне

Глава держави отримав свідоцтво Президента та офіційні символи голови держави – знак Президента України, печатку і булаву.

Я, Володимир Зеленський, волею народу вибраний Президентом України, заступаючи на цей високий пост, урочисто присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюсь усіма своїми справами боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу, обстоювати права і свободи громадян, додержуватись Конституції України і законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників, підносити авторитет України в світі,
– сказав президент.

Також Зеленський проголосив перше звернення до українського народу – інавгураційну промову із трибуни парламенту. Він згадав про наміри України вступити у Євросоюз, про війну та загиблих військових на Донбасі та закликав українських заробітчан повертатися назад в країну.

Після промови спікер парламенту Андрій Парубій закрив урочисте засідання Ради. Глава Ради подякував усім, хто брав участь в урочистому засіданні та додав, що "було весело".

Інавгурація Володимира Зеленського 20 травня 2019 – дивіться онлайн трансляцію інавгурації президента України 2019

Після цього президент Володимир Зеленський разом з командувачами Збройних сил України взяв участь у церемонії підняття державного прапора. Згодом новообраний президент з дружиною прийняли очільників іноземних делегацій в закритому режимі.

Програма заходів інавгурації Володимира Зеленського:

10:00 – 11:00 – участь Президента України Володимира Зеленського в урочистому засіданні Верховної Ради з нагоди складення присяги Українському народові;

11:05 – 11:20 – участь Президента України Володимира Зеленського в церемонії представлення командувачів видами Збройних Сил України та у церемонії підняття Державного прапора України (захід пройде у Маріїнському палаці);

11:20 – 11:50 – вітання з боку Президента України Володимира Зеленського та першої леді Олени Зеленської очільників іноземних делегацій (захід пройде у Маріїнському палаці);

12:00 – 13:30 – участь Президента України Володимира Зеленського у прийнятті очільників іноземних делегацій з нагоди інавгурації (захід пройде у Маріїнському палаці);

14:30 – 17.00 (орієнтовно) – двосторонні зустрічі Президента України Володимира Зеленського з очільниками іноземних делегацій (захід пройде в Адміністрації Президента).

Зауважимо, через церемонію інавгурації частково обмежили рух у Києві. Центр столиці, зокрема урядовий квартал, перекритий ще від ранку. У поліції пояснили, що змушеними були вдатися до таких кроків, оскільки до столиці України прибувають численні міжнародні делегації та гості. Перелік вулиць, які будуть перекриті – читайте тут.

Які офіційні результати виборів? 23 квітня Центральна виборча комісія підрахувала 100% голосів президентських виборів. Володимир Зеленський отримав 73,22% голосів, а Петро Порошенко – 24,45%. Відрив між кандидатами – майже 49%.

результати виборів
Офіційні результати виборів президента України