Директор департаменту водопостачання філії "Інфоксводоканал" Андрій Єрченко розповів, що нове устаткування дозволяє регулювати подачу залежно від добового споживання води. У години максимального забору — 7 ранку — воно працює на повну потужність. У години мінімального забору — на мінімальну потужність. Залежно від цього відбувається і економія електроенергії. Раніше це було неможливо, насос працював постійно в одному заданому режимі.
Наприклад, найбільша в Одесі водонасосна станція "Південна" забезпечує подачу води в Київський район міста. Тут встановлені потужні гідравлічні насоси, здатні прокачувати величезні об'єми води. Для того, щоб вони працювали ефективно, тут встановили автоматизовану систему регулювання електричної частини насосного обладнання. Встановлення нового обладнання дозволить істотно скоротити ризики аварій та стрибків тиску в каналізаційних мережах.
За словами начальника відділу капітального будівництва філії "Інфоксводоканал" Олени Леонової, раніше тут стояло обладнання, розраховане на велику водоспоживання Одеси. Так, в 90-х роках водоспоживання було 900 тисяч кубометрів на добу, а зараз завдяки установці приладів обліку та економії води, водоспоживання зменшилася майже втричі.
Сьогодні, за рахунок установки нового обладнання, вдалося максимально оптимізувати робочий процес на станції.
Нове дороге обладнання успішно пройшло випробування, і працює в штатному режимі. Автоматичний режим роботи сприяє збільшенню терміну служби і істотно спрощує роботу співробітників станції. Але найголовніше — дозволяє на 30% скоротити енерговитрати і звести до мінімуму аварійні ситуації на водопроводі.
Відповідно до планів розвитку та реформування системи водопостачання та водовідведення, "Інфоксводоканал" оснастив подібним енергозберігаючим обладнанням всі найбільші водонасосні станції Одеси. У загальній складності для цих цілей "Інфоксводоканал" виділив понад 50 млн грн.
Крім того, водонасосна станція "Південна" філії "Інфоксводоканал" стала останньою великою станцією в Одесі, яка перейшла на безпечний спосіб знезараження води на оновленій хлораторної станції.
"Встановивши на станції сучасне обладнання німецького і австрійського виробництва, ми фактично виключили людський фактор у роботі станції. Все стало автоматизованим", — підкреслив заступник директора філії "Інфоксводоканал" В'ячеслав Бояльскій.
Отже, знезараження води відбувається гарантовано якісно, а вода відповідає нормам. Через станцію "Південна" проходить до 300 тис. М3 води на добу, що забезпечує якісне водопостачання жителям Київського, Малиновського та частині Приморського районів.
Тим самим, Одеса повністю відмовилася від використання рідкого хлору при знезараженні води. Тепер вся вода в місті знезаражується гіпохлоритом натрію. Небезпека рідкого хлору полягає в теоретичній можливості його витоку. А гіпохлорит натрію, будучи ефективною заміною рідкого хлору, безпечний при роботі з ним, транспортуванні і зберіганні, не впливає на навколишнє середовище і не шкідливий для здоров'я.
Довідка:
"Південна" стала останньою з найбільших водонасосних станцій Одеси, переведених на безпечну технологію знезараження води. Раніше на гіпохлорит натрію були переведені водонасосні станції "Головна", "Котовського" і "Західна". Із запуском нової станції зроблено черговий крок у реалізації плану технологічного переоснащення водогосподарського комплексу Одеси. Даний проект охоплює територію з населенням більше 1,5 млн. людей.
Таким чином, один з найстаріших операторів водопровідних та каналізаційних мереж в Україні — одеський "Інфоксводоканал" в числі перших повністю реалізував такий проект в Україні. До кінця року філія "Інфоксводоканал" завершить роботи з переведення на гіпохлорит натрію останніх чотирьох невеликих станцій в передмістях, після чого всі жителі Одеси та передмістя будуть забезпечені якісною водою, обеззараженою безпечним гіпохлоритом натрію.