Про це 12 грудня сказав голова Європейського парламенту Жозеп Боррель.

До теми Різні види "бавовни" можуть допомогти, – Повітряні сили про загрозу постачання іранських ракет

Раніше цього ж дня Боррель анонсував, що ЄС збирається затвердити дуже жорсткий пакет санкцій. Також він сказав, що Іран отримає обмеження через постачання дронів для Росії.

ЄС вживатиме всіх можливих заходів для підтримки молодих жінок і мирних демонстрантів,
– заявив Боррель.

ЄС таки погодив санкції проти Ірану

Згодом Жозеп Боррель повідомив, що країни Європейського Союзу змогли погодити пакет санкцій проти Ірану через постачання зброї Росії, зокрема бойових дронів.

Ми погодили санкції проти Ірану за поставки зброї Росії,
– сказав він.

За його словами, до санкційного списку внесли 8 осіб та одну організацію й такі санкції запроваджують вперше з 2019 року.

Він додав, що ЄС обговорювали 9 пакет проти Росії, але ще не погодили, тому "треба продовжувати працювати".

Глава Офісу Президента Андрій Єрмак зауважив, що санкції проти Ірану за постачання дронів Росії – "це тільки початок".

Ворог міг отримати нові дрони

Росіяни після кількох тижнів перерви продовжують атакувати Україну іранськими дронами-камікадзе. Зокрема, безпілотники у ніч на 10 грудня намагалися уразити Південь. В американському Інституті вивчення війни припускають, що Кремль міг накопичувати безпілотники або отримав нову партію дронів.

На думку військового експерта, генерал-лейтенанта ЗСУ у відставці Ігоря Романенка, співпраця Росії та Ірану розширюватиметься. Зокрема, окупанти можуть отримувати балістичні ракети малої й середньої дальності.

Іран допомагає Росії у війні: останні новини

  • Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США у Білому домі Джон Кірбі сказав, що Іран розглядає створення лінії спільного виробництва дронів у Росії.
  • Інститут вивчення війни вважає, що Іран міг модифікувати дрони-камікадзе для ефективнішого використання взимку.
  • Росія могла замовити в Ірану кілька сотень ракет та сотні безпілотників. Кремль відчуває гостру нестачу власних ресурсів.