Москва отримала від Тегерану боєприпаси та різні типи ракет. Міноборони Ірану та російський "Рособоронекспорт" підписали документ, який потрапив до ЗМІ.

До теми Іран анонсував демонстрацію гіперзвукової ракети, яка "краща" за російські "Кинджал" і "Циркон"

Який контракт уклали Росія та Іран

Документ складається з 16 сторінок. Він має заголовок "В ім'я Аллаха". Джерело видання стверджує, що цей контракт на 100% справжній. Він датований 14 вересня 2022 року.


Той самий заголовок "В ім'я Аллаха" у контракті / Фото Sky News

Документ написаний англійською що, за словами джерела, є звичайною справою для Ірану при укладанні угод з іншими державами. Однак у ньому є орфографічні помилки. Контракт також має додаток.


Документ містить орфографічні помилки / Фото Sky News

Що саме Іран продав Росії

Російські окупанти купили в Тегерана артилерійські й танкові снаряди на суму у понад 1 мільйон доларів. У вартість входять також ракети різного розміру. А у додатку зазначається, що іранці також продали росіянам стволи для гаубиці Д-3 й танків Т-72. Однак це була вже інша угода, на 740 000 доларів.

За інформацією видання, дані щодо цього контракту були передані українському прем'єр-міністру Денису Шмигалю та голові МЗС Великої Британії Джеймсу Клеверлі. Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко вже прокоментував цей інфопривід.

Як тільки ми перевіримо це належним чином, ми зможемо вжити відповідних заходів,
– зазначив український дипломат.

Іран допомагає Росії в агресії проти України

  • Протягом травня іранський військово-транспортний літак Іл-76ТД Pouya Air (EP-PUS) кілька разів сідав у московському аеропорті "Внуково". З нього могли вивантажувати товари військового призначення, зокрема дрони-камікадзе.
  • Нещодавно 24 Канал поспілкувався з офіцером армії оборони Ізраїлю Ігалем Левіним. Військовий експерт пояснив, чому санкції не зупинять повністю виробництво в Ірані "Шахедів" котрими Росія постійно тероризує українців.
  • Співпрацю Росії та Ірану не так давно прокоментував експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак. Колишній співробітник СБУ заявив, що Тегеран тримає Москву у нестабільному стані та не поспішає ділитися із нею технологією виробництва "Шахедів".