Конфлікт між Росією та Іраном набирає обертів. На тлі цього в Ірані дали дзвінкого "ляпаса" Путіну й заговорили про територіальну цілісність України.

Зверніть увагу Катастрофа МАУ: Іран офіційно відреагував на позов України до Міжнародного суду

Що стосується України, ми віримо в територіальну цілісність кожної країни, включаючи Україну, яка повинна бути головним пріоритетом всіх країн на основі міжнародного права, і, звичайно ж, ми продовжуємо підкреслювати закінчення війни шляхом політичного діалогу,
– заявили в Ірані.

Окрім того, офіційний Тегеран засудив позицію Росії щодо територіального конфлікту між Іраном та ОАЕ.

Деталі скандалу

Причиною скандалу стали острови Абу-Муса, Великий Тунб і Малий Тунб, які Іран контролює з 1971 року. Водночас в ОАЕ переконані, що мають права на ці території. Росія спільно з державами Перської затоки опублікувала заяву, у якій країни закликають врегулювати конфлікт дипломатичним способом. Така позиція країни-терористки неабияк образила Іран. Росію наполегливо закликали переглянути своє ставлення до ситуації. Окрім того, іранські політики та діячі виступили з критикою дій країни-терористки.

Зауважимо, що нещодавно журналісти виявили цікавий момент. Як з'ясувалося, Іран розрахувався з Росією за винищувачі Су-35.

Але жодного літака Тегеран не отримав

Про це розповів журналіст Саїд Азімі. Він зазначив, що кошти за повітряні судна перерахували майже рік тому. Відтоді Москва Су-35 Тегеранові так і не передала. Таким чином у Кремлі вирішили присвоїти собі кошти за 50 літаків, обдуривши того, з ким ще вдається вести торги під час повномасштабного вторгнення.

І це при тому, що Іран активно постачав Росії дрони-камікадзе "Шахед". Зауважимо, що у ніч проти 18 липня окупанти завдали масованої атаки іранськими "мопедами". У Повітряних силах повідомили, що ворог випустив відразу 36 БпЛА, з яких 31 вдалося збити.