Зеленський наголосив, що Байден невідкладно підписав пакет підтримки для України, який ухвалив Конгрес. Мовиться про допомогу на 40 мільярдів доларів, повідомляє 24 канал.

Зауважте Нам ще потрібно битися і йти до перемоги, – Зеленський звернувся до українців

Я вдячний президенту Байдену за невідкладне підписання ухваленого Конгресом пакета підтримки для України на 40 мільярдів доларів. Це історичний внесок у захист свободи в Європі,
– заявив президент Зеленський.

Що ще сказав Зеленський

Під час звернення Зеленський розповів, що в українській столиці провів переговори з прем'єр-міністром Португалії.

Український лідер зауважив, що подякував йому за усю допомогу, яку надає Португалія. Зеленський наголосив, що мовиться про оборонну, політичну та гуманітарну підтримку. Президент також заявив, що вдячний португальській стороні за тепле ставлення до українців, які знайшли прихисток на цій землі.

Окрім того, президент розповів, що пріоритетами розмови було:

  • посилення санкцій проти Росії;
  • післявоєнна відбудова України. Португалія висловила готовність долучитися до відбудови українських шкіл та дитячих садочків.

Окрім того, Зеленський розповів про свою розмову з Маріо Драгі – прем'єр-міністром Італії. Український лідер розповів, що основну увагу приділили ситуації на полі бою та питанням, як пришвидшити перемогу України.

Під час розмови мовилося також про шостий пакет санкцій проти Росії. Зеленський зауважив, що вдячний за повну підтримку Італії на шляху України до ЄС.

Байден підписав закон про 40 мільярдів для України

Білий дім 21 травня повідомив, що Байден підписав закон про виділення 40 мільярдів доларів Україні. Гроші спрямують на військову, а також гуманітарну підтримку України.

Коли Сенат схвалив законопроєкт про допомогу для України, Байдена не було у США. Президент вирушив у турне країнами Азії. Зокрема, у маршруті Байдена – Південна Корея та Японія.

Водночас немає можливості відкладати надання допомоги Україні. Саме тому Байден підписав закон не вдома, у Штатах, а під час візиту до Південної Кореї.

Важливо – нічне звернення Зеленського за 21 травня: дивіться відео