Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на фейсбук-сторінку журналіста-мандрівника Костянтина Грубича.

Дивіться також Поляк взяв відпустку на роботі, щоб відсидіти в'язничний термін

Що відомо про конфлікт

Журналіст, який вивчає гастроспадщину українців, розповів, що 2 села – Шепіт і Брустури – фактично посварилися через бігборд. У рекламі мовиться: "Брустури – столиця сирних коників".

Водночас жителі сусіднього села Шепіт також вважають себе родоначальниками цієї традиції. Своєю чергою, жителі села Брустури і собі образилися, адже їм не сподобалося, що їх унікальність піддали сумніву. З цього вийшов неабиякий конфлікт у соцмережах, що набрав культурного резонансу.

Сирний коник
Сирний коник / Фото з інстаграму syrnyi_konyk

Цікаво! У своєму авторському проєкті Грубич піддав сумніву, що саме це село є столицею цього смаколика, бо його готують на всій Гуцульщині.

Реакція соцмереж

У мережі усім сторонам дискусії пропонують примиритися і дійти згоди, оскільки, скоріше за все, ні одні, ні другі не є засновниками цього феномену.

Що відомо про традицію виготовлення сирних коників

Традиція виготовлення сирних коників – це давній народний промисел, який є частиною культурної спадщини України, зокрема в Карпатському регіоні. Ці вироби, які ще називають сирними іграшками, виготовляються із солоного сиру, переважно в гуцульських селах.

Виготовлення сирних коників бере початок із гуцульських традицій. Це ремесло передавалося з покоління в покоління, особливо серед пастухів, які випасали худобу в Карпатах.