Журналісти The Times of Israel наголосили, що останнім часом атаки Хезболли на північ Ізраїлю посилилися. У деяких місцях навіть виникли пожежі.

Цікаво Ізраїль може припинити вогонь: що це означатиме для війни на Близькому Сході

Нетаньяху заявив про потужну відповідь Хезболлі на обстріли

Ізраїльський прем'єр здійснив візит до північного міста Кір'ят-Шмона, яке було в основному евакуйоване після того, як терористична група Хезболла з Лівану почала нападати на ізраїльські громади та атакувати майже щодня військові пости вздовж кордону.

Будь-хто, хто думає, що вони можуть завдати нам шкоди і ми будемо сидіти, склавши руки, сильно помиляється,
– сказав Нетаньягу.

Його коментарі були зроблені після того, як начальник штабу Армії оборони Ізраїлю генерал-лейтенант Герці Галеві заявив 4 червня, що Ізраїль близький до ухвалення рішення про те, як реагувати на щоденні напади Хезболли, які, за словами терористичного угруповання, спрямовані на підтримку палестинців у Газі на тлі безперервної війни ХАМАС після Ізраїлю.

"Ми готові до дуже потужних дій на півночі", – заявив глава ізраїльського уряду.

Журналісти зазначили, що прем'єр-міністр Ізраїлю відвідав північні території через кілька годин після того, як пожежники підтвердили, що вони взяли під контроль серію великих пожеж, спричинених ракетними атаками Хезболли та безпілотниками. Пожежу намагалися загасити близько 48 годин.

Під час візиту він також зустрівся з військовослужбовцями 769 регіональної бригади "Хірам" ЦАХАЛ, щоб обговорити операції проти Хезболли.

За даними журналістів, Ізраїль висловив готовність до дипломатичного розв'язання конфлікту, але також погрожував розпочати війну проти Хезболли, щоб у разі потреби відновити безпеку на півночі Ізраїлю.

Нетаньягу сказав, за якої умови припинить вогонь у Газі

  • Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу зазначив, що умови Ізраїлю для припинення війни не змінилися. Це знищення військового та керівного потенціалу ХАМАС, звільнення всіх заручників і забезпечення того, щоб Газа більше не становила загрози для Ізраїлю.
  • Глава ізраїльського уряду наголосив, що не погодиться зробити інакше. Тобто спершу припинити вогонь, а потім розбиратися з ХАМАС.
  • Раніше президент США Джо Байден опублікував мирний план щодо розв'язання війни між Ізраїлем і ХАМАС. На шість тижнів має повністю припинитися вогонь, а Ізраїль має вивести війська з усіх густонаселених районів Гази. А також звільнити заручників.
  • Надалі мають звільнити всіх живих заручників, зокрема солдатів-чоловіків, і вивести ізраїльські війська з Гази. На третьому етапі має розпочатися масштабна відбудова регіону. Нетаньягу негативно відреагував на цей план.