Про досягнення домовленостей повідомили журналістам анонімні джерела в єгипетських службах безпеки. Проте невдовзі з'явилося офіційне підтвердження. Також раніше була інформація, що "Ісламський джихад" відкинув пропозиції про перемир'я.

Зауважте Ізраїль оголосив про нейтралізацію всіх ватажків "Ісламського джихаду"

Інформацію підтвердили в Ізраїлі та "Ісламському джихаді"

За даними, які надали джерела, про припинення вогню в Секторі Гази домовилися за посередництва Каїру. Спершу писали, що воно має відбутися о 20 годині цього дня. Однак офіційні представники Ізраїлю та "Ісламського джихаду" в обід сказали лише, що справді контактували з Каїром.

Першим офіційну заяву зробив прем'єр-міністр Ізраїлю Яїр Лапід. Він сказав, що ЦАХАЛ досягнув цілей операції "Світанок", тому "немає сенсу її продовжувати". А про досягнення домовленостей повідомили у твіттері Офісу прем'єр-міністра Ізраїлю.

У разі порушення режиму припинення вогню Держава Ізраїль залишає за собою право відповісти силою, і ми не дозволимо нікому порушувати повсякденне життя громадян Держави Ізраїль,
– мовилося в дописі.

А вже о 9 вечора агенція AFP повідомила, що ісламісти підтвердили угоду про перемир'я в Газі з Ізраїлем. Щоправда, час припинення вогню зсунувся на 23:30.

Як порушили перемир'я

У The Times of Israil повідомили, що через 8 хвилин після настання моменту припинення вогню був запуск ракет з боку Сектору Гази. У мережі оприлюднили відео, де видно, що система ППО Ізраїлю "Залізний купол" почала збивати боєприпаси.

В ізраїльському виданні Ynet вказали, що з Сектора Гази були обстріляні ракетами щонайменше 2 населені пункти на півдні країни. Армія оборони Ізраїлю завдала удари у відповідь.

"Залізний купол" збиває ракети наприкінці доби 7 серпня: дивіться відео

Є загроза більшого загострення в Секторі Гази

Загострення, яке виникло за кілька днів до цього між Ізраїлем та ісламістами, насторожило світ. Річ у тім, що цей спалах нагадує те, що відбувалося напередодні попередніх війн у Секторі Гази – у 2008 – 2009, 2012, 2014 і 2021 роках. Однак реакція світової спільноти на це була відносно стриманою.

Це зумовлено тим, що правлячою ісламістською групою наразі в Секторі Газа є ХАМАС. Ця організація є потужнішою силою, ніж "Ісламський джихад", по якому завдавали ударів сили Ізраїлю. ХАМАС має підтримку Ірану та Єгипту, але військовики цього угруповання поки не брали участі в загостренні, яке виникло на початку вихідних.

До теми – як стало відомо про перший удар по Секторі Гази 5 серпня: дивіться відео