США ставлять жорсткі питання Ізраїлю, але не закликають до припинення вогню на цьому етапі. ЦАХАЛ продовжуватиме наземну операцію в Газі.

Дивіться також Лідер Хезболли пригрозив Ізраїлю, ЦАХАЛ оточив Газу: війна на Близькому Сході

Нова тактика Ізраїлю

Неназваний високопоставлений чиновник адміністрації Байдена повідомив журналістам, що Ізраїль значно вдосконалив початковий план після переговорів із США. Він також наголосив, що США ставлять складні запитання та вимагають ясності цілей у зв'язку з збільшенням жертв серед населення.

Адміністрація Джо Байдена очікує зменшення кількості повітряних нальотів на Газу "порівняно з тим, що ми вже бачили". ЦАХАЛ робить акцент на наземній операції, знищуючи підземні тунелі ХАМАС.

При цьому Сполучені Штати не вважають правильним закликати до припинення вогню. Країна переконана, що це станеться тоді, коли ізраїльтяни почуватимуться в безпеці та матимуть гарантії, що щось подібне не повториться.

Однак США закликають Ізраїль до "гуманітарних пауз", а також до дотримання норм міжнародного гуманітарного права. Адміністрація є досить прямолінійною у дискусіях.

Як проходить операція ЦАХАЛ

  • Ізраїльські сили прорвали передню лінію оборони ХАМАС на півночі Сектора Гази. ЦАХАЛ навіть вдалося ліквідувати командира протитанкового ракетного підрозділу бойовиків.
  • Зараз триває зачистка тунелів від бойовиків ХАМАС під Сектором Гази – під землею тривають справжні бої. Це велике підземне місто, яке прослуховують і простежують. Частково воно розміщене під лікарнею, частково – в інших місцях.
  • США офіційно підтвердили використання у Секторі Гази американських розвідувальних дронів. Вони стверджують, що їх почали застосовувати з першого дня нападу ХАМАС для пошуку заручників.