Відповідну заяву зробили місцеві гауляйтери, зокрема – так званий "голова адміністрації міста" Владімір Леонтьєв. Евакуація "можливо буде необхідна" жителям інших населених пунктів, повідомляє 24 Канал.

Важливо Підрив Каховської ГЕС: показуємо на карті, де розташована станція

Росіяни не збираються евакуювати жителів Нової Каховки

Гауляйтер Леонтьєв заявив, що "потреби в евакуації населення з Нової Каховки через загрозу можливого підтоплення після руйнування Каховської ГЕС наразі немає". Росіяни цинічно намагаються заспокоїти українців на тимчасово окупованих територіях. Вони намагаються "заспокоїти" населення, говорячи, що евакуація "може знадобитися" мешканцям тих населених пунктів, які розташовані нижче за Нову Каховку.

Навіть у цьому випадку росіяни не перестають цинічно брехати населенню тимчасово окупованих територій. Наразі важлива кожна хвилина евакуації населення, проте окупанти скоюють черговий терористичний акт, залишаючи жителів напризволяще.

Місто почало частково підтоплювати: дивіться відео

Згодом окупанти зробили нову заяву, що буцімто може підтопити "близько 300 будинків" у селах Корсунка та Дніпряни. Проте гауляйтера хвилює не евакуація населення, яке опинилося в епіцентрі руйнування Каховської ГЕС, а те, що "почнуться проблеми з водою в Криму".

Підрив Каховської ГЕС: що відомо

  • В ОК "Південь" заявили, що окупанти 6 червня підірвали греблю Каховської ГЕС. За даними військових, всі служби працюють та відстежують ситуацію.
  • Каховська ГЕС розташована на лівобережжі Херсонщини, за 5 кілометрів від міста Нова Каховка. Станція забезпечує річне регулювання стоку Дніпра для живлення електроенергією, зрошення та водозабезпечення засушливих районів півдня України й навігацію від Херсона до Запоріжжя.
  • У Херсонській ОВА заявили, що на підконтрольній території оголошено евакуацію населення. За словами Олександра Прокудіна, вода досягне критичного рівня за 5 годин.
  • Наразі оголошено евакуацію цивільного населення із потенційних зон затоплення на правобережній частині річки Дніпро, а саме: села Миколаївка, Ольгівка, Львове, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Понятівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон – острів Корабел.
  • Через підрив Каховської ГЕС Володимир Зеленський проведе екстрене засідання Ради національної безпеки і оборони України.