На Херсонщині окупанти підірвали Каховську ГЕС. Це сталося уночі проти вівторка, 6 червня

До теми Зеленський провів засідання РНБО, триває евакуація: головне про підрив Росією Каховської ГЕС

На що перетворилося узбережжя Запоріжжя

Місцеві журналісти записали відео. На кадрах можна побачити, що вода відійшла від берегів на понад 10 метрів. На відеозапису також видно, як кілька людей стоять по коліна у річці Дніпро. Серед них є маленька дівчинка, що бавиться у воді. Пляж при цьому майже безлюдний.

Пляж Запоріжжя після підриву Каховської ГЕС Росією: відео

Чи є загроза для жителів Запоріжжя

Представники Запорізької ОВА разом зі співробітниками ДСНС та поліцією провели брифінг. На ньому директор Департаменту цивільного захисту населення ЗОВА Андрій Булавінов запевнив місцевих жителів, що для них немає загрози дефіциту води.

Як пояснив посадовець, водозбір для Запорізької області знаходиться у верхньому б'єфі Дніпра у районі села Біленьке. Він назвав ситуацію контрольованою. Булавінов додав, що до вчорашнього дня (5 червня) був максимальний рівень води у верхньому та нижньому б'єфі у межах Запоріжжя.

Більше інформації про спричинену Росією катастрофу

  • Нещодавно депутат Запорізької обласної ради Аскад Ашурбеков у розмові з 24 Каналом розповів про загрозу для Запорізької області. За його словами, Каховське водосховище фактично є джерелом охолодження для ЗАЕС.
  • Денис Шмигаль також відреагував на теракт Росії. Він заявив, що жертв серед населення через підрив росіянами Каховської ГЕС немає. А ще прем'єр-міністр України назвав 4 питання, які собі поставила влада.
  • Представник ГУР МО Андрій Юсов теж висловився щодо дій загарбників. Як пояснив розвідник, окупанти підірвали греблю дистанційно та контрольовано. А напередодні її знищення росіяни відвели більшу частину особового складу углиб лівобережжя.