"На першому етапі канал буде об’єднувати українсько- та російськомовні розважальні програми, серіали та кінофільми виробництва провідних українських медіагруп, та інформаційне мовлення власного виробництва", – повідомили у пресслужбі Мінкульту.

Читайте також: Канал для окупованих територій розповідатиме, куди рухається Україна, – Трибушна

Канал створюється на базі UATV. Директора нового телеканалу оберуть шляхом конкурсного відбору в січні. До того моменту його обов’язки виконуватиме заступниця директора Юлія Островська. При цьому керівником інформаційного мовлення стане ексголовна редакторка 24 каналу Олена Трибушна.

У Мінкульті кажуть, що новий канал повинен донести в своєму ефірі до людей, які проживають на тимчасово окупованих територіях, правду про те, що відбувається в Україні, і почати діалог з ними.

Наша мета – повернути людям українське телебачення. Держава нарешті знайшла технічну можливість зробити це так, щоб росіяни не могли глушити сигнал. Ми хочемо на першому етапі повернути туди український розважальний телепродукт, який створюють українські великі медіа-групи. Ми з ними вже давно вели перемовини, щоб вони дозволили показувати свій контент – найкращі шоу, серіали, програми,
– розповіла в коментарі 24 каналу Трибушна.

Вона уточнила, що на першому етапі це буде переважно розважально-інформаційний канал.

"Крім того, будуть випуски новин і програми, за допомогою яких ми розповідатимемо, що справді відбувається в Україні, куди ми рухаємося, яку країну ми хочемо побудувати, як ми це робимо, пояснюватимемо ті рішення, які приймаються і ті зміни, які відбуваються", – додала керівниця інформаційного мовлення.

Що відомо про майбутній телеканал для окупованих територій

Міністр культури Володимир Бородянський анонсував, що протягом 3 місяців українське телемовлення планують запустити на 80% окупованих територій. Для цього створять спеціальний інформаційно-розважальний державний телеканал на базі іномовлення UATV.

Телеканал об’єднуватиме найкращі українські розважальні програми та інформаційне державне мовлення. Продукт телеканалу, швидше за все, буде двомовним.

Дізнайтеся, скільки грошей витратять на телеканал для окупованих територій