Україна рухається до країн з найбільшим поширенням COVID-19
Карантин вихідного дня мав певний позитивний ефект, проте його було недостатньо, аби стабілізувати ситуацію з COVID-19. Про це повідомили експерти Київської школи економіки, інформує Інтерфакс-Україна.
Важливо В Україні знову діє помаранчева зона карантину: які обмеження
Україна за показниками захворюваності рухається догори до країн Європи з найбільшим поширенням COVID-19. Це – Польща, Бельгія, Чехія, Румунія, Україна. Наша країна – зараз єдина, де продовжується тренд зростання захворюваності,
– сказав керівник ключових проєктів KSE Юрій Ганіченко.
В Україні реалізувався "жовтий сценарій"
За словами експерта, була можливість, що карантин вихідного дня спрацює, як повний локдаун, проте реалізувався "жовтий сценарій". Він полягає у тому, що ситуація погіршується в будні. Якби обмеження на вихідні продовжили, то на 20 тисяч хворих на добу Україна вийшла вже б в січні.
Не було жодних доказів доцільності карантину вихідного дня
На думку керівника Центру економіки охорони здоров'я KSE Павла Ковтонюка, карантин вихідного дня показав, як не треба проводити політику під час пандемії.
По-перше, не було ніяких доказів або обґрунтованих гіпотез, що карантин вихідного дня спрацює. Є певний вплив на зростання захворюваності, але самого зростання ці обмеження не зупинили,
– зазначив Ковтонюк.
Карантинні обмеження в Україні / Інфографіка 24 каналу
Що відомо про карантин вихідного дня
- Обмеження діяли в Україні з 14 по 30 листопада.
- У суботу та неділю працювали лише магазини, аптеки, банки, АЗС, пошта, а також заклади, які готують їжу на винос.
- На засіданні 2 грудня уряд ухвалив рішення не продовжувати карантин вихідного дня. Проте, за словами прем'єра Дениса Шмигаля, позитивний ефект від обмежень таки був.
- Наразі на всій території України діють обмеження помаранчевої зони.
- А в Кабміні обіцяли попередити про рішення щодо нових карантинних заходів за тиждень до їх запровадження.