Попри це, на вулицях багатьох європейських міст досі порожньо. Зазвичай голосні та переповнені туристичними групами міста – як ніколи, тихі та безлюдні. Як виглядає Європа на карантині – дивіться у фотопідбірці.

Іспанія

Зверніть увагу Повільно і обережно: як світ починає виходити з жорсткого карантину

Іспанія є однією з найбільш постраждалих від коронавірусу країн. Вона перебуває на другому місці у світі за кількістю зафіксованих випадків захворювання. Їх станом на 22 квітня 208 389, високою є й смертність – 21 717 летальних випадків.

Іспанія
Самоізоляція по-іспанськи: люди працюють та читають на балкончиках Мадрида / Фото Getty images

Водночас, попри велику кількість хворих у країні вже дещо послабили карантинні заходи. Приміром, працівникам, які не мають змоги працювати дистанційно, дозволяють поступово повертатися до роботи. Перукарі можуть приходити до клієнтів додому, а ресторани – готувати їжу на замовлення.

Іспанія
Карантинні хроніки: Бургос, Іспанія / Фото Getty images

Іспанія
Мурали на вулицях Мадрида / Фото Getty images

Італія

Італія також поступово послаблює карантин. Так з 4 травня людям дозволять одиночні заняття бігом на вулиці, не більше години на день. Зараз за це передбачений штраф.

У низці регіонів Італії, яка найбільше в Європі постраждала від коронавірусу, 14 квітня вузьке коло підприємств та магазинів теж відновлює діяльність. Зокрема, сюди входять книгарні, канцелярські товари та магазини, які продають дитячий одяг.

Італія
Сицилійська Катанія, Італія / Фото Getty images

Щоправда, на вулицях Італії поки досить порожньо. Ця країна стала першою у Європі, де зафіксували потужний спалах COVID-19. Там захворіли понад 180 тисяч людей і понад 24 тисячі померли від ускладнень, спричинених COVID-19.

Італія
Адміністративна будівля у Сицилії підсвічена кольорами італійського трикольору / Фото Getty images

Франція

У Франції з 20 квітня зняли заборону на відвідування будинків для літніх людей та притулків. Однак певні обмеження зберігаються. Скажімо, одночасно відвідувати людину можуть не більше двох родичів, фізичний контакт також заборонений.

Тим часом Нідерланди відновили авіарейси з країнами, які найбільше страждають від коронавірусу

У Франції теж зафіксована доволі висока смертність від коронавірусу. При понад 150 тисячах виявлених випадків станом на 22 квітня зафіксовані 20 829 смертей.

Франція
Спорожнілий Париж / Фото Getty images

Франція
Париж на карантині / Фото Getty images

Німеччина

У Німеччині коефіцієнт зараження значно зменшився. Тому було прийнято рішення з 20 квітня відкрити магазини площею менше 800 квадратних метрів, а з 4 травня – відновити навчання у школах.

Німеччина
У Німеччині відкривають магазини, втім, там треба дотримуватися дистанції / Фото Getty images

Тим часом на сході Німеччини уже дозволили прогулянки популярним узбережжям Балтії у пасхальні вихідні. Однак лише місцевим жителям, для німців з інших регіонів заборона все ще діє.

Німеччина
Кінотеатр під відкритим небом у Німеччині, глядачі – в автівках / Фото Getty images

Німеччина
Жителі Берліна влаштували собі пікнік / Фото Getty images

Нідерланди

Нідерланди з 17 квітня зняли заборону на авіасполучення з Австрією, Іспанією та Італією. Однак іноземці, які хочуть в’їхати у країну, зобов'язані повідомити про свій стан здоров’я. Зауважимо, що дві останні країни – найбільше постраждали від коронавірусу.

Нідерланди
У Нідерландах ретельно перевіряють громадян на коронавірус / Фото Getty images

Великобританія

У Великобританії триває пік коронавірусу. Приміром, 21 квітня у країні був зафіксований антирекорд смертності – 823 випадки за добу.

До теми Коронавірус у Британії: число померлих за добу зросло вдвічі

У Лондоні з’являються мурали, присвячені лікарям. Деякі закарбовують у пам’яті міста останні події, пов’язані з пандемією коронавірусу.

Тим часом в англійському місті Плімут створили окреме кладовище для жертв COVID-19. Там вже з’явилися хрести із написами "зарезервовано".

Великобританія
Порожня вулиця Глазго у Великобританії / Фото Getty images

Великобританія
Мурал у Лондоні / Фото Getty images

Великобританія
Зарезервоване місце на кладовищі у Плімуті / Фото Getty images

Польща

Попри те, що пік коронавірусу у країні очікують у травні – червні, Польща вже послабила карантинні обмеження. Людям дозволили відвідувати парки та сквери, відкрили деякі магазини.

Польща
Так під час карантину виглядає польський Краків / Фото Getty images