Для внутрішніх польотів у Казахстані сертифікат не потрібен. Таке рішення прийняли в Міністерстві національної економіки для захисту конкуренції, зазначили на сайті Zakon.kz.

Дізнайтесь більше: Авіакатастрофа рейсу "Алмати – Нур-Султан": останні новини

Авіакомпанія Bek Air не має сертифіката безпеки IOSA, а тому не могла виконувати міжнародні рейси,
– йдеться в повідомленні.

Однак компанія повинна підтверджувати льотну придатність своїх літаків в Комітеті цивільної авіації. У травні 2019 року Bek Air зміг переконати комітет в якості своїх літаків.

Цікаво, що Bek Air є єдиною казахською авіакомпанією, яка не має сертифіката IOSA.

Що таке IOSA? Міжнародна система, призначена для оцінки оперативного управління та контролю системи авіакомпанії. Її завдання – підвищення рівня безпеки польотів у світовому масштабі, стандартизація принципів перевірок та вимог до організацій-аудиторів.

Що відомо про авіакомпанію Bek Air

Заснована в 1999 році і є першим у Казахстані лоукостером, які здійснює регулярні внутрішні та міжнародні рейси. Парк компанії складається з семи літаків типу Fokker-100. Вони були випущені компанією з Нідерландів, яка збанкрутувала у 1996 році.

Про авіакатастрофу в Алмати

  • Літак авіакомпанії "Бек Ейр" розбився вранці 27 грудня. Він виконував внутрішній рейс за марштрутом Алмати – Нур-Султан.
  • Після вильоту з аеропорту літак зник з радарів. Згодом стало відомо, що він втратив висоту, пробив бетонну огорожу, зіткнувся з двоповерховою будовою і впав біля житлового сектора. Аварія трапилася поблизу міста Алмати в районі селища Альмерек Талгарського району.
  • На борту літака перебувало п'ять членів екіпажу і 93 пасажири. Під час авіакатастрофи загинули 12 осіб. Серед них – випускова редакторка видання Informburo.kz Дана Круглова та голова ради генералів Казахстану Рустем Кайдаро.
  • Ще 49 пасажирів рейсу потрапили у лікарні, з них 18 – у важкому стані.
  • На борту також були двоє українців – Юрій та Яна Сон. Вони вижили під час цього страшного падіння і перебувають у лікарні в шоковому стані.
  • Серед причин розглядають помилку пілотів, технічні причини та погані погодні умови.
  • Влада Казахстану повідомила, що польоти лайнерів цього типу припинені, як і робота Bek Air.