Кая Каллас, прем'єр-міністр Естонії, закликала не зволікати партнерів із наданням Україні зброї. Чим довше вони вагаються, тим дорожче світу обійдуться амбіції Путіна, заявила вона під час щорічної Балтійської оборонної конференції.

Дивіться також Геть російські наративи: Естонія хоче повернути Калінінграду історичну назву

Західна допомога – ключ до перемоги України

Каллас наголосила, що, на жаль, в Росії багато ресурсів для ведення війни на виснаження. Путін розраховує, що Захід і Україна врешті-решт стомляться. Глава естонського уряду зазначила, що вірить в остаточну перемогу України. Однак, на думку Каллас, самостійно, без підтримки союзників вона не впорається.

Політик закликала не зважати на погрози Росії у відповідь на передачу Україні військової допомоги та якомога швидше реагувати на потреби Києва на фронті.

Президент України Зеленський дуже чітко резюмував: якщо наші партнери не допоможуть нам, вони допоможуть Росії перемогти. Це так просто,
– наголосила Каллас.

Крім того, прем'єрка зазначила, що нинішні запаси озброєння в Європі не відповідають потребам воєнного часу, тому необхідно збільшити обсяги оборонного виробництва.

За словами Каллас, Естонія підтримуватиме Україну до перемоги. "Перемога означає справедливий і міцний мир. Він грунтується на територіальній цілісності та притягненні агресора до відповідальності", – додала політик.

Прогнози світу щодо завершення війни в Україні