Листа на електронну скриньку харківського управління Служби безпеки отримали о 6 ранку 20 січня. Правоохоронці діють відповідно до протоколу.

До теми Як обговорювати з дітьми фейкові замінування у школах: поради батькам

Школи Харкова "замінували"

Електронне повідомлення було анонімним. Невідомий не висував жодних вимог.

На місця скерували вибухотехнічні служби, кінологів та поліцію. Фахівці зобов'язані перевірити кожну школу Харкова.

Хвиля замінувань

В Україні почастішали випадки масових замінувань об'єктів у різних містах. Зокрема, у Харкові анонімно повідомили про замінування усіх шкіл 13 січня.

Тоді по місту тривали масштабні перевірки. Усіх дітей евакуювали зі шкіл.

Цікаво Це провокація, – імам про "замінування" в Кривому Розі від імені "воїнів Аллаха"

Аналогічні ситуації спіткали навчальні заклади у Львівській, Київській, Запорізькій, Черкаській, Дніпропетровській, Миколаївській та Київській областях. У Кривому Розі, Бердянську та Миколаєві вирішили боротися зі зривом навчального процесу дистанційкою.

Раніше в Службі безпеки України заявили, що велика кількість таких звернень до них надходить з Росії та тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей. У такий спосіб ведуть гібридну війну та намагаються дестабілізувати ситуацію в країні.

Затримання псевдомінувальників

Водночас правоохоронці успішно встановлюють осіб, які надають завідомо неправдиву анонімну інформацію про замінування. За словами речника СБУ Артема Дехтяренка, за січень 2022 року зафіксували майже 200 таких звернень.

Актуально Інструмент гібридної війни Росії, – юрист пояснив причину масових "замінувань" в Україні

Усім "терористам" загрожує кримінальна відповідальність. За фейкове повідомлення про замінування – до 6 років ув'язнення, за реальний терористичний акт – до 10 років за ґратами.