Лікарі наголошують, що у хворої хронічні проблеми шлунково-кишкового тракту. Цілком можливо, що вона сплутала симптоми ботулізму зі своєю хворобою. Через це дівчина не зверталась до медиків.
Проводиться медикаментозна седація для того, щоб захистити клітини мозку від можливого пошкодження токсичними речовинами. Тому рівень свідомості через те, що вводяться ліки, оцінити не можемо. А вивести з медикаментозної седації поки не в змозі, тому що захищаємо клітини мозку,
– зазначив професор кафедри інфекційних хвороб Харківського національного медичного університету Андрій Бондаренко.
Читайте також: Спалах ботулізму в Україні: причини, симптоми і карта поширення
Пацієнтка досі на апараті штучного дихання. До свідомості лікарі привести поки не можуть.
Тим часом, у Харкові та області правоохоронці спільно зі службою держспоживнагляду почали рейди. Поліція перевіряє документи, умови зберігання та продаж риби.
Читайте також: Масове отруєння немовлят у Донецьку: дітей годували їжею з російських "гумконвоїв"
За даними правоохоронців, магазин, у якому хвора на ботулізм купила тарань, розташований поруч із її домом. У вихідні там працювала поліція. Наразі магазин працює, на час розслідування його не закриватимуть. Поліція відкрила кримінальне провадження щодо порушень санітарних норм продажу риби.
З магазину вилучено документи на рибу, вони перевіряються. Встановлюється постачальник. Партію риби, якою отруїлася дівчина, нібито продали вже всю. Тому в цьому магазині неможливо взяти на експертизу риб з цієї партії. Будемо встановлювати хто постачальник і переглдати всю партію,
– прокоментувала прес-офіцер Шевченківського відділу поліції Харкова Ірина Мусієнко.
Нагадаємо, що від ботулізму в Україні померло десятеро людей, більшість із них отруїлись в'яленою рибою. А одна людина захворіла після вживання рибної консерви. Загалом цього року ботулізмом заразились 90 українців.