Основною причиною такої ситуації Зеленський вважає низький рівень заробітних плат та умов праці для працівників заводів. Про це він розповів під час брифінгу у Харкові.

Читайте також: Олексій Кучер став новим головою Харківської ОДА: що про нього відомо

Президент наголосив, що поспілкувався з людьми і тепер знає про їхні низькі зарплати та великі заборгованості, які не виплачують робітникам. Він додав, що не розуміє, як можна працювати на державу за 3,5 тисячі гривень, і почуватися при цьому людиною.

Є й інші умови, в яких люди працюють. Мені сказали, що взимку люди працювали в приміщені де була температура нуль градусів. Як до худоби ставимося до людей, а потім хочемо, аби вони поважали владу, Україну, нікуди не їхали, і в нас працювали,
– наголосив Зеленський.

До слова, свою харківську промову він розпочав зі слів про те, що дуже змерз. Мовляв, усі харківські будівлі, в яких він побував, – дуже холодні.

Цікаво: Шахрайство на мільйони доларів: топменеджера заводу "Укроборонпрому" затримали на хабарі – фото

Втім, найбільше Зеленського обурила ситуація з Харківським авіаційним заводом та заводом імені Малишева.

Я в шоці, що стосується статистики. Нам сказав директор заводу, що з 2009 року один танк побудували. А статистика така, що за радянських часів – 900 танків на рік. Що відбувається з нашими підприємствами?
– запитав глава держави.

Він також додав, що хоче, аби прем’єр зібрав уряд і з’ясував, хто замовник, і чому завод виробляє так мало танків, а також, що робити із заборгованостями та іншими проблемами.

Зеленський про харківські заводи: відео (з 7 хвилини)