Геннадій Кернес — був незмінним мером Харкова понад 10 років. У 2014 році Кернесу вдалося вижити після замаху на вбивство, але він не зумів пережити 2020 рік. Його госпіталізували з двостороннім запаленням легень, повідомляють, що у політика може бути важка форма COVID-19 (власне, ускладнення від коронавірусу називають причиною смерті близькі Кернеса). Про те, чим жив, як працював і що декларував Геннадій Кернес, читайте у біографії, яку підготував 24 канал.

Читайте також Помер Геннадій Кернес

Що відомо про хворобу Кернеса

Ще влітку 2020 року Кернес припинив з’являтись на людях, а в вересні пішли чутки, що мер Харкова захворів. Згодом інформація про те, що у Кернеса COVID-19, підтвердилась.

Спочатку мера лікували у рідному Харкові, а згодом терміново відправили до Німеччини на літаку до модної клініки "Шаріте".

Весь цей час про стан Кернеса нічого не повідомлялось офіційно – за однією інформацією, на фоні COVID-19 його стан погіршився – і політик впав у кому, а в "Шаріте" Кернесу робили складну операцію.

1 жовтня 2020 низка ЗМІ, зокрема достатньо авторитетних, повідомили про смерть Геннадія Кернеса. Пізніше цю інформацію спростував близький друг хворого олігарх Павло Фукс, а також дружина Кернеса.

13 жовтня на сайті харківської міськради нарешті з’явився коротенький допис про те, що пацієнт робить неймовірні успіхи у боротьбі за здоров’я, а лікарі взагалі очікують швидкого одужання. Щоправда, жодних фото чи відео, які б підтверджували слова німецьких ескулапів, надано не було. Не поспішає фіксувати успіхи Кернеса у битві з COVID-19 й його оточення.

Кернес і вибори-2020

Втім, це ніяк не заважає політичним звитягам Геннадія Адольфовича. За даними екзитполів, на виборах мера 25 жовтня 2020 року він взяв понад 60% голосів виборців й прогнозовано переміг вже у першому турі. Не знадобився навіть зіц-кандидат Добкін.

Щоправда, офіційного проголошення поки не було. Проте, воно очікується у найближчі дні. Представляв кандидата за його відсутності перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов.

"Я розмовляв з Павлом Фуксом, який спілкувався з Геннадієм Адольфовичем. Стан - стабільний, сумнівів у лікарів не викликає. Буде його звернення до харків'ян, фото і ролик, і головне – приїзд Геннадія Кернеса в місто Харків", – радісно заявив перший віцемер Терехов ввечері 25 жовтня.

За інформацією низки джерел, 7 листопада 2020 року очікують повернення Кернеса до Харкова. До цього часу він лишатиметься переможцем мерських виборів Шредінгера.

У грудні 2020 року Кернес знову став мером Харкова – без складання присяги. Також політик, що був у комі, у невідомий спосіб спромігся порекомендувати свою праву руку – Терехова – не секретаря міськради. Саме Ігор Терехов стане виконувачем обов'язків мера після смерті Геннадія Кернеса.

Читайте також Хто замінить Кернеса – біографія Ігоря Терехова

Біографія

Геннадій Кернес народився у Харкові 27 червня 1959 року. Вже у 1976 році закінчив середню школу №76, після чого вступив до ПТУ №14 на спеціальність "кресляр-конструктор". Кернес також закінчив Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого, де здобув освіту юриста, а у Харківському державному економічному університеті отримав диплом магістра державного управління.

Ще у 1977 році він почав працювати слюсарем на харківському заводі "Світло шахтаря". Після цього він працював ще на десяти різних державних підприємствах міста, аж поки у 1992 році не став керівником виробничо-комерційної фірми "Акцептор".

У 1999-2001 роках працював першим заступником директора Харківської філії дочірньої компанії "Торговий дім "Газ Україна", а з 2001 по 2006 рік — президентом акціонерного товариства відкритого типу з іноземними інвестиціями "НПК-ХОЛДІНГ", де раніше був головою правління.

Політична діяльність

Політична кар’єра Кернеса розпочалася вже після 2006 року, хоча депутатом Харківської міської ради він вперше став ще у 1998 році. Але у квітні 2006 року Кернес отримав посаду секретаря Харківської міської ради та очолив виборчу кампанію кандидата на посаду місцевого мера Михайла Добкіна.

Мером Харкова Кернеса обрали у листопаді 2010 року. Того ж року він став головою харківського осередку партії регіонів. Осінню 2015 року він знову переміг на місцевих виборах, та ще й у першому турі, отримавши 65,8% голосів. Геннадій Кернес планує балотуватися й цього разу, не плануючи відмовлятися від боротьби за мерське крісло.

Фото інстаграм Геннадія Кернеса

Сім’я

Відомо, що Кернес вперше одружився у 1982 році з Оксаною Василенко. Того ж року в них народився син Кирило, а вже у 1985 році подружжя розлучилося. Після цього Геннадій Кернес жив з Галиною Приваловою, яка також народила йому сина Данила.

Вже у 2000-х Кернес знову одружився — на Оксані Гайсинській, дочці колишнього заступника Генерального прокурора України Юрія Гайсинського. Останнім часом мер Харкова запевняє, що не одружений з Гайсинською та має вільні стосунки.

Також на офіційному сайті Харківської міської ради вказано, що Кернес виховує трьох дітей, але у декларації інформація про членів сім’ї відсутня.

Фото інстаграм Геннадія Кернеса

Замах на життя

У квітні 2014 року на Геннадія Кернеса скоїли замах — вистрелили під час велопрогулянки. Після цього мера Харкова перевезли до ізраїльської клініки. Кернес пройшов реабілітацію, але так і не зміг встати з інвалідного візка, на якому пересувається й дотепер.

Тоді Михайло Добкін та Юрій Димент (близькі друзі Кернеса) організували серед місцевих бізнесменів збір коштів на операцію мера Харкова в Ізраїлі. У 2016 році Юрія Димента знайшли застреленим на кладовищі, де похоронена його матір.

Незважаючи на десятки версій та звинувачень, замовника та виконавця цих злочинів так досі й не знайшли.

Читайте також Власник автопарку, біткоїнів та Rolex: біографія Олексія Кучера, кандидата у мери Харкова

Декларація

Декларація Геннадія Кернеса досить скромна. Власного житла політик не декларує, вказуючи лише те, що орендує невеликі приміщення. Зате має 11 задекларованих годинників відомих брендів, починаючи від Rolex та закінчуючи Patek Phillipe. Також в декларації вказано, що у нього є інвалідне крісло-коляска з електроприводом, яке він придбав у 2016 році за 101 тисячу гривень.

Згідно з декларацією, у 2019 році Кернес заробив 1,152 мільйони гривень на посаді мера, ще 18,9 мільйони гривень — це дивіденди від компанії "Фінекс-Капітал". Також він задекларував близько 9 тисяч гривень відсотків від депозитів.

Також вказано, що він зберігає 64 мільйони гривень готівкою, а на депозитах у нього розміщено близько 17 мільйонів гривень та 17 тисяч доларів. Також він задекларував акції "Харківобленерго", ПрАТ "Харківенергозбут", а також 7000 інвестиційних сертифікатів ТОВ "Компанія з управління активами" Фінекс-Капітал "вартістю 7 млн гривень.

Журналісти програми "Наші Гроші з Денисом Бігусом" ще раніше розповідали про те, що у декларації Кернеса ніколи не з’являлася цивільну дружину Оксана Гайсинська та записані на неї активи. В той же час, за останні роки Гайсинська володіла цілим автопарком автомобілів. Серед них: Bentley brooklands, Rolls-royce ghost, BMW X-6, Audi A8.

Також відомо, що з 2015 року Гайсинська володіє квартирою на 150 квадратів поруч з урядовим кварталом Києва, ринкова вартість якої складає приблизно 25 мільйонів гривень, та має ще дві квартири у Харкові, загальною площею 300 квадратів, ринкова вартість яких більше 300 тисяч доларів.

Фото інстаграм Геннадія Кернеса

Скандали

Кернес доволі одіозний політик, який часто втрапляє у скандали, через підозри у корупційних схемах, або лайку та образи. У 2016 році Генеральна прокуратура України та Служба безпеки України провели обшуки в приміщеннях, що належать Геннадію Кернесу. Тоді була відкрита кримінальна справа, щодо організації схеми з розкрадання 654 гектарів землі Харкова на суму 4 мільярди гривень.

Вже у лютому 2019 року Кернес знову опинився в центрі скандалу, бо відмовився надавати слово представникам громадськості, які були невдоволені підвищенням тарифів на проїзд у громадському транспорті. Мер Харкова назвав їх "буйно-гучними дебілами".

Смерть

Вранці 17 грудня 2020 року наближений до Кернеса олігарх Павло Фукс повідомим про смерть мера Харкова. Також про смерть Кернеса повідомили у соцмережах його син та цивільна дружина Оксана Гайсинська. Кернесу був 61 рік.