Відповідну інформацію оприлюднила харківська адвокатка Лариса Матвєєва. Вона й розповіла деталі справи про ненадання медичної допомоги чоловіку.

До теми Стоматологиня, яка била дітей, продовжує працювати: все розписано на два тижні

Лікарку судять через ненадання меддопомоги

Сьогодні (мовиться про 25 червня – 24 канал) в Дзержинському районному суді Харкова оголосили обвинувальний акт лікарю-анестезіологу Марії Меренцевій. Конкретно вона майже 9 годин не надавала ніякої медичної допомоги хворому, що призвело до смерті,
– заявила адвокатка.

Вона також додала, що судові експерти та сторона обвинувачення одностайні в думці, що "якби хворого перевели в реанімацію і відразу б надали необхідне лікування, він міг би жити".

"Сама обвинувачена винною себе абсолютно не вважає, позови потерпілих не визнає ні в якому обсязі. Жодних вибачень чи співчуття від неї потерпілі так і не почули. Тепер всі докази досліджуватиме суд", – розповіла адвокатка.

Наступне засідання призначене на 1 липня 2021 року. Тоді допитають свідків.

Також адвокатка розповіла, що на засіданні суду 25 червня "маленька тендітна дівчина – дочка загиблого – крізь сльози пояснювала суду і стороні захисту, що для неї є смерть батька". Попереду на неї чекають інші судові засідання.

"Але потерпілі на це йдуть, бо чекають справедливості", – пояснила Лариса Матвєєва.

До речі, адвокатка запевнила, що займається цією справою через те, що кримінальних справ про ненадання медичної допомоги практично немає, люди практично не знають своїх прав, а також вона вірить в необхідність покарання за злочин.

Останні скандали, пов'язані з лікарями: коротко

  • На початку 2021 року в Новому Роздолі, що на Львівщині, від вірусної інфекції померла 17-річна вагітна дівчина. За кілька годин до своєї смерті вона зверталась до лікарів, які не надали їй жодної допомоги. Слідчі повідомили медикам про підозру.
  • Згодом у лютому 2021 року на Львівщині 62-річному анестезіологу-реаніматологу правоохоронці повідомили про підозру. Обвинувальний акт скерували до суду. Мовилось, що через його недбалість померла породілля. Медик не надав необхідної допомоги жінці, яка перебувала у важкому стані.
  • На початку лютого 2021 року суд також виніс вирок щодо колишнього лікаря Стрийської центральної районної лікарні. Він повинен повернути понад 850 тисяч гривень матеріальної шкоди, які медзаклад сплатив за смерть пацієнта.