Деталі махінацій з COVID-документами
У Харківській області правоохоронці викрили угруповання, яке продавало фейкові ПЛР-тести та сертифікати про вакцинацію від коронавірусу. За час своєї незаконної діяльності вони створили понад 40 тисяч підроблених довідок.
Увага Нестача йоду і зайва вага: неочевидні причини, які заважають схуднути
Глава Нацполіції України Ігор Клименко розповів, що угруповання складалося з 10 людей.
Для продажу фейкових сертифікатів про вакцинацію, а також хибні результати ПЛР-тестів, вони використовували логотип медичної лабораторії і печатки різних медустанов.
За час своєї незаконної діяльності вони створили понад 40 тисяч підроблених довідок і близько 500 фейкових сертифікатів. Щомісяця підпільний бізнес приносив їм близько 4 мільйонів гривень.
У результаті "напрацювали" зловмисники собі на чотири статті Кримінального кодексу. Семеро з них, включаючи організатора, затримані,
– розповів Ігор Клименко.
До слова, на Харківщині критична ситуація з COVID-19, кількість хворих стрімко зростає, лікарні переповненні ковід пацієнтами. Зокрема, за інформацією Харківської міської ради, 80% всіх госпіталізованих з COVID-19 потребують кисневої підтримки. Водночас 4,6% з них підключені до апаратів штучної вентиляції легень.
До теми У Харкові катастрофічна ситуація з COVID-19: пацієнти просять волонтерів про допомогу
Відповідальність за підроблення COVID-документів
- В Україні передбачені покарання від штрафу до позбавлення волі на термін до 5 років. Крім того, у випадку внесення неправдивих даних в електронну систему охорони здоров'я покаранням буде ув'язнення до 6 років.
- Також урядом передбачена відповідальність не тільки за виготовлення та продаж підроблених документів чи внесення неправдивих відомостей до медичних баз даних, але й за використання таких документів.
- Так, за свідоме використання фальсифікованих документів в Україні передбачене покарання від штрафу на суму 850 гривень до 2 років у в'язниці.