Про це 24 Каналу розповів голова Миколаївської ОВА Віталій Кім. За його словами у ворога на Кінбурнській косі жодної воєнної задачі немає. Він залишається там, щоб переслідувати певні цілі.

Зверніть увагу Як Кінбурнська коса стала кинджалом під ребром окупантів

Боротьба постійно триває

На його думку росіяни намагаються накопичувати зброю на Кінбурнській косі.

А наше завдання – не давати їм цього зробити. І ця боротьба триває постійно,
– наголосив він.

Голова Миколаївської ОВА вважає, що окупанти стягують артилерію на Кінбурнську косу з 2 причин:

  • щоб не давати можливості Миколаївщині доєднатися до "зернового коридору". За словами Кіма, росіяни так демонструють, що контролюють цей прохід;
  • щоб турбувати цивільне населення і нагадувати, що вони ще тут присутні – менше ніж на 1% Миколаївської області. А також обстрілювати додатковий регіон, тому що з військового погляду окупанти нічого не можуть зробити.

"Вони використовують заборонені касетні боєприпаси, артилерійський та мінометний вогонь по Очаківській та Куцурубській громадах", – підкреслив Кім.

Що відбувається на Кінбурнській косі: дивіться відео

Другу добу поспіль – тиша

Віталій Кім також розповів про ситуацію на Миколаївщині загалом: в області другу добу поспіль не чутно обстрілів окупантів.

Але це виключно завдяки нашим військовим, які добре відпрацювали по Лівому берегу і по Кінбурнській косі. Вони уразили декілька складів з боєкомплектом та точки, з яких обстрілювали саме Очаків,
– зауважив голова Миколаївської ОВА.

Він зазначив, що це тимчасове затишшя, але постійна робота може привести до того, що ворог буде повністю знищений на окупованих територіях.

Ситуація на Кінбурнській косі: важливе

  • У мережі показали супутникові знімки Кінбурнської коси, зроблені в останній день 2022 року. Там видно наслідки атак наших військових по ворогу.
  • Довкола Кінбурнської коси на Миколаївщині тривають запеклі бої. Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко зазначив, якби ЗСУ перебували на Кінбурнській косі, то їм було б дуже важко її утримувати. Адже з воєнної точки зору це дуже складна ділянка.
  • Росіяни розуміють свою неминучу поразку на Півдні, тож з останніх сил намагаються укріпити там свої позиції. Кінбурнська коса – це частина Миколаївської області, яка офіційно ще не звільнена від окупантів. Однак це не на довго.