Загалом за ніч сталися дві атаки на сервісні центри МВС: у Зубиному Потоці і в Звечані. Великої шкоди завдали офісу у першому з них.

Тим часом Сербія стягує танки і важку техніку до кордону з Косово: відео з місця події

У центр МВС кинули ручні гранати

Міністр внутрішніх справ Косово Джелал Свекла опублікував фото офісу центру реєстрації транспортних засобів у Зубиному Потоці. На них видно, що меблі та обладнання згоріли дотла.

Як з'ясувалося пізніше, пожежа виникла через те, що в офіс кинули дві ручні гранати. Вони спричинили пожежу, яка і зруйнувала приміщення.

Пожежа у центрі МВС у Зубиному Потоці
Пожежа у центрі МВС у Зубиному Потоці / Фото з фейсбуку Джелала Свекли

Також зафіксували напад на реєстраційний центр у Звечані. Там також підозрюють використання вибухівки.

Прем'єр звинувачує Сербію

Прем'єр-міністр Косово Альбін Курті публічно заявив, що підпал був навмисним і його організаторів, "очевидно, спровокувала і підтримала Сербія".

Політик звинуватив Сербію у використанні громадян Косово для розпалювання міжнародного конфлікту. Втім, прем'єр Косово закликав громадян, незалежно від національності, зберігати спокій і співпрацювати з владою.

Сутички на кордоні із Косово: що відомо

  • Частково визнане Косово з 20 вересня заборонило в'їзд автомобілів з сербськими номерами. Водії, за новим законом, мають перечіпляти номера на транзитні.
  • Подібна практика вже давно існує у Сербії, однак дзеркальна дія Косова викликала напруження не без того "холодних" відносин між урядами.
  • Сербський аналітик Душан Янджич не виключає, що загострення може перерости у війну.
  • Підрозділи армії Сербії перевели у високу бойову готовність в гарнізонах Рашка та Новий Пазар, що розташовані на лінії розмежування.
  • У ЄС обидві сторони закликали до стриманості та зменшення напруги.