Заяву священника пошили російські ЗМІ. Кіріл вважає, що до списку цінностей слід додати поняття "віра", "жертовність", "любов до вітчизни".

До теми РПЦ скуповує в Норвегії будинки з видом на військові бази, – ЗМІ

"У стратегії національної безпеки зроблено спробу описати якусь систему цінностей. Вища цінність – це "життя"... А далі у нас ідуть запозичення із західноєвропейської філософії: "гідність", "права і свободи людини", – сказав священник окупантів.

Про що сказав глава РПЦ

Як зазначив Кіріл, ніхто не скасовує права чи гідність людини. Проте не можна це ставити одразу після життя.

А віра, а любов до вітчизни, а жертовність, без якої взагалі немислима наша історія? Вона і наш добробут побудовані, зокрема, на жертвах попередніх поколінь, – заявив Кіріл.

Він сказав, що Росія стоїть на тих, хто загинув під час війни, "захищаючи батьківщину", розвивав економіку, бо там також не обійшлося без жертв. Кіріл вважає, що "вічні цінності" не залежать від політиків, а їхній список можна постійно розширювати.

"Як же не сказати про любов до вітчизни, про вірність, про обов'язок, про жертовність?", – повторив Кіріл.

Зверніть увагу – Кіріл закликає воювати проти України: дивіться відео

Кіріл підтримує війну проти України: останні новини

  • Президент Франції Макрон заявив, що РПЦ стала "жертвою Кремля". Він попросив Папу Римського поговорити з Кірілом.
  • Патріарх окупантів вважає, що світ налаштований вороже проти Росії, оскільки та має свої релігійні переконання, "альтернативне" бачення Бога, людини й світу.
  • Угорщина блокує санкції, які Євросоюз накладає на Кіріла. Будапешт вважає, що нібито релігійні лідери не мають отримувати санкції.
  • Литва заборонила в'їзд для Кіріла. РПЦ у Литві висловлює незадоволення діями патріарха.