Заступник міністра внутрішніх справ Олександр Фасевич, який навчався разом з очільником ГУР, розповів, яким Кирило Буданов був студентом.

Дивіться також "Виходив через лінію фронту своїм ходом, на адреналіні": які поранення пережив Буданов

Яким Буданов був студентом

У 2007 році, коли Буданову виповнився 21 рік, майбутній керівник ГУР вступив до Одеського інституту Сухопутних військ на аеромобільний факультет. За словами Фацевича, він уже тоді був потайним та самодостатнім.

Фацевич і Буданов навчались в одній роті інституту, тільки у різних взводах. Спілкувалися вони час­то, особливо коли проходили так званий курс молодого бійця – початковий етап підготовки, що включає чимало фізичних вправ.

Є люди, які люблять колективізм і живуть цим. Буданов, навпаки, досить самостійний. Завжди добре вчився. Він має математичний склад розуму, любить заглиблюватися у справу повністю,
– сказав Фацевич.

Як Буданов потрапив у розвідку

За рік до закінчення вишу Буданов вирішив перейти в розвідку. Хоча зазвичай з аеромобільного факультету ніхто нікуди не переводиться: у десанті завжди бракувало кадрів, а процес переводу вкрай клопіткий.

Проте, за словами Фацевича, Буданова це не зупинило: отримавши диплом, він одразу опинився в ГУР – став оперативником у спецпідрозділі розвідки. Тоді людей, які працюють "у полі", у відомстві не вистачало.