Про це 24 Каналу сказав радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк. Він зауважив, що Китай показав, що контролюватиме політичні трансформаційні процеси, які відбуватимуться в Росії відразу після її програшу у війні.

Зверніть увагу Путін здав Сі Цзіньпіну Росію: Китай "висмоктуватиме" ресурси з Далекого Сходу та Сибіру

Китай діє хитро щодо Росії

Радник голови Офісу Президента України зазначив, що Китай уже поступово закладає в Росії елементи свого контролю.

Китай зараз фрагментарно закладає архітектуру післявоєнної Росії, де не буде Путіна та всієї цієї еліти. Китай хоче її політично та економічно контролювати,
– заявив Подоляк.

За його словами, Пекін діє досить хитро, оскільки розуміє, що Росія програє. Він прагне домінувати в Росії, аби там відбувалися певні процеси, які будуть модеруватися європейською коаліцією та Україною.

Тобто він хоче так: Росія програла війну, Україна забрала назад свої території,
– пояснив радник голови ОПУ.

Китай, зауважив він, загалом показав, що контролюватиме політичні трансформаційні процеси, які відбуватимуться в Росії відразу після її програшу.

Що означає візит Сі Цзіньпіна в Москву: дивіться відео

Пекін буде основним акціонером Росії

Він пояснив, що це не означає окупацію Китаєм російської території. Пекін просто буде основним акціонером, коли в Росії будуть пробудовувати нову вертикаль влади.

Китай хоче отримати там контрольний пакет акцій,
– заявив Подоляк.

За його словами, Росія є досить примітивною країною з погляду інтелекту. Тому в Москві помилково думають, що Китай – їхній партнер.

Це саме хазяїн, який чітко зараз фіксує для себе післявоєнну можливість монопольно сформувати іншу вертикаль влади в Росії. От що робить Китай,
– наголосив радник голови ОПУ.

На його думку, коли в Росії почнеться процес трансформації, з'ясується, що багато губернаторів, мерів, політичних партій та нових політичних лідерів, які поки себе не проявляють, будуть орієнтовані на гроші та китайські бізнеси.

Більше про візит Сі до Путіна: головне

  • Лідер Китаю Сі Цзіньпін 20 березня прибув до Москви з візитом. Відбулося це після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Владіміра Путіна. Вранці 22 березня він завершив програму свого візиту до Росії.
  • Китайський лідер Сі Цзіньпін відвідав Москву вперше від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Ймовірно, візит Сі до кремлівського диктатора Путіна був розрахований не на колективний Захід.
  • Водночас в Інституті вивчення війни вважають, що Путін очікував на всеохопну підтримку Пекіном війни проти України. Однак у КНР були більш стримані щодо цього.