Так, китайські офіційні особи відхилили спроби міністра оборони США Ллойда Остіна поговорити щодо інциденту. Він хотів зв'язатись з китайським колегою Вей Фенге.

Читайте також Прецедент кулі дуже серйозний, – військовий експерт сказав, що випробовував Китай у США

США й далі намагатимуться зв'язатись з Китаєм

У Пентагоні наголошують, що лінія комунікації між нашими військовими є особливо важливою в такі моменти. Попри те, що Китай відхиляє дзвінки, Пентагон продовжить спроби.

До речі, державний секретар Ентоні Блінкен скасував поїздку до Пекіна минулих вихідних після того, як кулю помітили у повітряному просторі США.

Збиття розвідувальної кулі у США: що відомо

  • США збили над своєю територією китайську розвідувальну кулю. Зробити це вдалось не одразу, оскільки, за словами президента Джо Байдена, вичікували момент.
  • Кулю "приземлили" біля узбережжя Південної Кароліни за допомогою винищувача F-22, який випустив ракету Aim-9X Sidewinder. Так званий шпигун вибухнув, а вміст кулі впав.
  • При цьому Пекін висловив обурення діями Вашингтона. У МЗС Китаю запевнили, мовляв, дирижабль призначений для цивільного використання. Кажуть, нібито американців попереджали про його використання, однак на територію США куля потрапила через "форс-мажор".