Повідомляється, що куля намагалася пролетіти над ракетною базою ВПС США в штаті Монтана.

Важливо Літає вже кілька днів: Пентагон виявив, ймовірно, китайську шпигунську кулю над територією США

Очевидці, які бачили кулю на власні очі кажуть, що вона просто величезна: як 3 автобуси. Раніше високопоставлені військові чиновники порадили Джо Байдену не збивати аеростат, побоюючися, що уламки можуть становити загрозу безпеці людей на землі.

Науковий співробітник Азійського інституту Гріффіта та колишній пілот ВПС Австралії Пітер Лейтон вважає, що китайська повітряна куля, ймовірно, збирає інформацію про системи зв'язку та радари США. У Пентагоні інформували, що куля летіла значно вище від висоти комерційного повітряного руху, і не становить військової чи фізичної загрози для людей на землі.

Аеростат спричинив дипломатичний скандал

Китай тим часом стверджує, що куля є китайським "цивільним дирижаблем", який відхилився від запланованого маршруту. У МЗС Китаю додали, що вони "шкодують" про цей інцидент і працюватимуть зі США над розв'язанням цього питання.

Попри заяву китайської сторони, у Вашингтоні вирішили скасувати візит державного секретаря США Ентоні Блінкена до Пекіна, який був запланованим на 5 – 6 лютого. Ця поїздка мала б послабити напругу між США та Китаєм, однак вона лише зросла через інцидент з аеростатом.