За кілька хвилин після 5 години у столиці чули вибухи. Сили Протиповітряної оборони працюють проти ворожих ракет.

Хронологія атаки Ворог запустив "Калібри": атакують Київську область

Атака на Київщину 23 червня: що відомо

Повітряні сили повідомили про пуск "Калібрів" близько 5 ранку. Невдовзі після цього повітряна тривога охопила майже всю Україну, найбільше Центр та Захід.

Частина ракет полетіли до Києва. У Київській ОВА опублікували повідомлення такого змісту:

Жителі Київщини! Ракетна атака! У регіоні працюють сили ППО.

Влада закликала дотримуватися інформаційної тиші, не знімати та не викладати в мережу роботу захисників України. А також – залишатися в укриттях до відбою повітряної тривоги.

Водночас міський голова Києва Віталій Кличко написав: "У Києві чути вибухи – працюють сили ППО в області та в столиці. Перебувайте в укриттях!"

Примітно, що ракети намагалися атакувати не тільки Київську область, а і якусь ціль на Заході України. Повітряні сили повідомляли про "Калібр", який пролітав Хмельницьку область, але потім, як зауважили монітори, він зник із радарів.

Зауважимо, минулої ночі, 22 червня, російські військові провели масовану повітряну комбіновану атаку. Вони загалом застосували 16 ракет різних типів та 13 ударних БпЛА. Серед ракет були й "Калібри" – 4 штуки. Повітряні сили інформували згодом, що всі вони знешкоджені.

Які наслідки російської атаки

  • Вночі 23 червня агресор атакував трьома крилатими ракетами морського базування "Калібр" з акваторії Азовського моря.
  • "Дві ракети збито зенітними ракетними підрозділами Повітряних сил у Київській області", – повідомив командувач Микола Олещук.
  • Голова Київської ОВА розповів, що станом на 8:00 до медиків звернулося дві людини. Поранення незначні. Їм надали допомогу на місці. Госпіталізації потерпілі не потребують.
  • Внаслідок падіння уламків в одному з населених пунктів пошкоджено 6 багатоповерхівок та понад 20 приватних будинків. У приміщеннях вибиті вікна, балкони, посічені фасади та покрівлі.
  • Окрім того, пошкоджені будівлі АЗС, аптеки, підприємства, адміністративна будівля та 3 автомобілі.
  • Оперативні служби на місцях продовжують фіксацію та ліквідацію наслідків російської ракетної атаки.