Сьогодні, 18 червня, прощатися із Романом прийшли понад 200 людей. Серед них – родичі, близькі та друзі. Співчуття присутнім висловив мер Києва Віталій Кличко.

Головне Був відчайдухом і боровся за Україну: що відомо про загиблого активіста Романа Ратушного

Такі, як Роман Ратушний – майбутнє сильної України, – розповів про героя мер Києва

Прощаючися із героєм, Віталій Кличко зауважив, що Роман був людиною честі та принципів, ніколи не ховався, навіть отримуючи погрози.

Сьогодні ми прощаємося з Героєм і Воїном. Роман Ратушний, молодий, розумний і активний. Людина честі і принципів. Таким я його знав. Таким знали його друзі і запам’ятає Україна,
– зазначив він.

Очільник Києва розповів, що Роман пішов захищати Україну від початку широкомасштабного вторгнення росіян. Перед від’їздом на фронт він заїжджав у мерію, щоб обговорити плани на майбутнє.

Я до останнього не вірив, що Роман загинув… Це велика втрата для столиці, для нашої держави. Бо саме такі, як Роман Ратушний – майбутнє сильної і демократичної України,
– наголосив Кличко.

Кличко пообіцяв зберегти Протасів Яр від забудови

Також під час прощання із загиблим Романом Ратушним Кличко зазначив, що київська влада підтримує перейменування однієї з вулиць міста на честь громадського діяча. Мовиться про вулицю Волгоградську Солом'янського району.

"Переконаний, ім‘я Романа буде увіковічене в назві вулиці в Києві", – зазначив мер.

Окрім того, Клично пообіцяв зробити усе необхідне, аби відстояти Протасів Яр та зберегти його він забудови.

18 червня об 14:00 відбудеться поховання Романа Ратушного на Байковому кладовищі.


Мурал, яким вшанували Героя / Фото Валентини Поліщук, 24 канал

Віддав життя у бою під Ізюмом

  • 24-річний розвідник 93 ОМБР "Холодний Яр" був вбитий російськими окупантами 9 червня. Про це повідомили у громадській організації "Захистимо Протасів Яр", яку очолював Ратушний. Захисник загинув, перебуваючи у складі бойової групи та виконуючи бойове завдання. Батько Романа Тарас Ратушний розповів, що доповідь про обставини смерті суперечлива.
  • 16 червня прощання із героєм відбулось у Протасовому Яру. Саме цю територію Роман захищав від забудови ТОВ "Дайтона Груп".
  • Про гірку втрату написала низка українських діячів. Зокрема, пам’ять Романа Ратушного вшанували українські режисери та актори. Серед них – Ірина Цілик, Наталка Ворожбит, Ірма Вітовська-Ванца та Олег Сенцов.

Загинув, захищаючи Україну: що відомо про Романа Ратушного: дивіться відео