З 8 ранку і до 6 вечора. За час роботи Валентин вже добре вивчив, що після себе залишають відпочивальники.

“Дуже багато битого скла, пляшок, в основному - сміття, що ще - запальнички - в нас народ такий”, - розповідає працівник дитячого пляжу Валентин.

Втім так, після відпочивальників, прибирають одиниці столичних пляжів. Зазвичай, комунальникам доводиться працювати руками. Однак сміття, переконують кияни, лише одна з багатьох проблем столичних пляжів.

“Тут немає туалетів. Ви зайдіть в туалет в гідропарку - туди без протигазу зайти не можна”, - каже киянин Микола Кошмак.

“Хотілося б побільше тапчанів, лежаків”, - додала киянка Інна.

“Ми вимушені приходити на дитячий пляж, хоча ми вже ж не діти. Правильно, от для чого приходити? Тому що тут можна нормально відпочити”, - сказав киянин Володимир Задворський.

У відповідальному підприємстві "Плесо" переконують - пісок на більшості столичних пляжів не завозили вже майже 30 років. Тепер, щоб зробити їхню поверхню ідеальною, потрібно 15 мільйонів гривень, а грошей, звичайно ж, катма.

Не вистачає не лише на пісок, а й на оновлення інфраструктури. Однак, переконують чиновники, до 1 червня офіційні дозволи на відкриття від санстанції та МНС таки отримають 11 комунальних пляжів. Це вдвічі більше, ніж торік.

“Де не вистачає на пляжі туалетів, де немає стаціонарних туалетів, ми будемо встановлювати біотуалети. Практично на всіх пляжах будуть туалети, на всіх пляжах буде медичний пункт, на всіх пляжах практично буде вода”, - запевнив перший заступник генерального директора КП "Плесо" Георгій Мепарішвілі.

Ні смітників, ні туалету, ні тим більше медпунктів та рятувальників. Такий необлаштований вигляд мають більшість озер у Києві. У мешканців, зазвичай, історія одна - відпочивальники територію забруднюють, комунальники не прибирають.

“Тут люди, які без місця проживання. Тут люди приходять, з маленькими дітками гуляють, це все бачать. Якщо це пляж - він повинен залишатися пляжем”, - каже киянка Оксана.

Тимчасом здоров’я відпочивальників на офіційних пляжах Києва охоронятимуть майже 200 рятувальників. У КП "Плесо" переконують, рятівні станції запрацюють в офіційний старт сезону - 1 червня. Разом із санстанцією та МНС проконтролювати стан пляжів влітку обіцяють і в КМДА. Мовляв, порушники начувайтесь.

“Керівники “балансоутримувачі” будуть притягнуті до відповідальності, а це є штраф в розмірі від 1300 до 1700 гривень”, - сказав начальник Головного управління контролю за благоустроєм КМДА Сергій Садовой.

А от в МНС щодо штрафів не такі категоричні. Переконують, оштрафувати власника чи взагалі закрити пляж в Україні не так і просто.

“У нас дуже багато пляжів не мають, скажімо так, певного власника, органи місцевого самоврядування кажуть, що там немає культурної зони відпочинку, але ж літом всі тягнуться до води”, - каже головний інспектор відділу Державного пожежного нагляду Євген Лінчевський.

Згідно з даними Держпожежнагляду, поки лише 5-та частина з офіційних пляжів країни оформила належну документацію. Втім, з нею чи без, а купатися, де заманеться, українським відпочивальникам навряд чи заборониш.