Про це ексгенпрокурор Руслан Рябошапка розповів в авторській програмі Олени Трибушної "Перші особи" на 24 каналі. Він вважає, що судді та Володимир Зеленський 16 вересня знайдуть рішення ситуації.

До теми Кожна незаконна дія отримає відсіч, – Зеленський обіцяє не допустити блокування судової реформи

"Я думаю, що на спільній нараді, яку організовує президент з представниками судової гілки влади та міжнародних організацій, якесь рішення буде знайдено", – зазначив Рябошапка.

Найімовірніше, судова мафія чи клани не підуть у жорстку опозицію з президентом,
– додав ексгенпрокурор.

Рябошапка: У них є історія з Конституційним Судом

За його словами, Зеленський у історії з КСУ показав суддям, що варто боятись.

"Хоч і не у зовсім законний спосіб, але показав, хто вдома господар. Показав і голові КСУ, і клану у цьому суду. Я не думаю, що судова гілка влади буде влаштовувати війни з президентом і країною загалом", – наголосив Рябошапка.

Як зазначив ексгенпрокурор, судова гілка має тотальну недовіру з боку українців. Про це говорять і міжнародні партнери, і самі українці.

"Судді ризикують, що можуть бути погані наслідки персонально щодо них", – підсумував Рябошапка.

Рада суддів заблокувала реформу

  • Рада суддів України 13 вересня мала обрати 3 своїх представників до Етичної ради. Однак цього не зробили, у такий спосіб просто заблокувавши реформу.
  • Зеленський відреагував та запевнив, що кожна незаконна дія має мати відсіч.
  • Президент 16 вересня на Банковій зустрінеться з головою Ради суддів, Верховного Суду, парламентарями, а також послами "Великої сімки".
  • До слова, Етична рада пізніше має оцінювати кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів.