Клімкін заявив, що російська сторона не ініціювала переговори з обміну Сенцова на засуджених у США громадян РФ Бута та Ярошенка.

Читайте також: "Росія чекає на реакцію США": адвокат Сенцова прокоментував ймовірний обмін політв'язня

Про це глава українського МЗС заявив в ефірі телеканалу ATR ввечері у понеділок.

Якщо вони в якийсь момент захочуть… Поки вони про це нікому: ні нам, ні американцям не говорили,
– запевнив міністр.

Водночас він наголосив, що якщо такі переговори розпочнуться, то українська сторона обов’язково братиме в них участь. Клімкін додав, що для нього особисто прийнятний будь-який варіант звільнення режисера.

"Якісь розмови з США, якщо це буде за спиною України – там же так і сформульовано – США так робити не будуть. Я обговорював на багатьох зустрічах в Нью-Йорку і питання політичних в'язнів, і питання звільнення заручників – це 100%", – переконаний глава українського МЗС.

Напередодні російське видання "Нова газета" з посиланням на джерела повідомило, що Кремль готовий вести переговори про обмін незаконно засудженого у Росії українського режисера Олега Сенцова на засуджених у США росіян: Віктора Бута і Костянтина Ярошенка, а також арештованої Марії Бутіної. Співрозмовник видання наголосив, що якщо між США та Росією будуть вестись переговори про такий обмін, то Україну до них залучати не будуть.

Читайте також: Обмін Сенцова на засуджених у США росіян: у Кремлі зробили заяву

1 жовтня минає 141-й день відтоді, як незаконно ув'язнений у Росії український режисер Олег Сенцов оголосив про початок голодування.

28 вересня стало відомо, що Сенцова із колонії в Лабитнангі відправили до міської лікарні.

Федеральна служба виконання покарань Росії оприлюднила фото, на якому видно, наскільки сильно схуд український режисер за час голодування у російському полоні.

За що в Росії засудили Олега Сенцова?Його затримали 11 травня 2014 року на території окупованого Криму та звинуватили в підготовці теракту на півострові під час незаконної анексії Росією. Пізніше його звинуватили у зберіганні зброї та вибухівки. У серпні 2015 року в Росії Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму в місті Лабитнангі. А 14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів, утримуваних у Росії та в окупованому Криму.