Хван Чжун Кук 10 січня в ООН запевнив, що вони рішуче засуджують дії КНДР. Раніше у Білому домі заявили, що Росія цими ракетами могла атакувати Україну 30 грудня, 2 та 6 січня.

Дивіться також Знищимо без вагань, – Кім Чен Ин пригрозив "попелом" Південній Кореї

Навіщо Північна Корея передає ракети для атак по Україні

Експортуючи ракети в Росію, Північна Корея використовує Україну як випробувальний полігон своїх ракет, здатних нести ядерну зброю,
– заявив представник Південної Кореї.

За його словами, це "безглузде ігнорування територіальної цілісності України".

Окрім того, Хван Чжун Кук розповів, що за експертними оцінками, по Україні випустили ракету KN-23, яка, згідно з твердженнями КНДР, здатна доставляти ядерні боєголовки.

Він пояснив, що такі вчинки КНДР є демонстрацією екзистенціальної загрози для Південної Кореї. Адже одна з ракет подолала 460 кілометрів, що проєктує загрозу ядерного удару для більшої частини Кореї з боку КНДР, аж до портового міста Бусан.

Росія могла атакувати Україну ракетами, наданими КНДР

  • Координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі на брифінгу 4 січня повідомив, що Росія атакує Україну балістичними ракетами з Північної Кореї дальністю 900 кілометрів.
  • За його даними, Кремль щонайменше двічі вдарив цією зброєю по Україні. Зокрема, 30 грудня ракета впала на полі у Запорізькій області, 2 січня – Кремль декількома такими ракетами атакував Харків.
  • Речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко розповів журналістам, що Росія 2 січня могла вдарити по Харкову ракетами з КНДР. Адже є відмінності від стандартних ракет "Іскандер", які фіксували раніше під час ударів по Харкову. Чубенко сказав: "Тому ми схиляємося до версії, що це може бути ракета, яку надала Північна Корея".
  • Окрім того, вже 9 січня Джон Кірбі заявив, що Кремль 6 січня знову запустив по Україні декілька ракет, які отримав від Північної Кореї.