Текст заяви КНА (Корейська народна армія – збройні сили Північної Кореї) опублікувало Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК).

Зверніть увагу Мільярди доларів на ядерну програму: як КНДР це вдалося

КНДР погрожує ввести війська у демілітаризовану зону

У заяві прямим текстом мовиться, що КНА "пильно стежить за поточною ситуацією, коли відносини між Північчю і Півднем стають все гіршими й гіршими".

"Ми повністю готові забезпечити військовими засобами будь-які зовнішньополітичні рішення партії та уряду (Ким Чен Ина – 24 канал)", – заявили військові.

Саме тому у штабі північнокорейських військ готують "план дій для повернення армійських підрозділів у демілітаризовані зони", щоб лінія фронту стала "фортецею пильності проти Півдня".

Щоправда, у тексті заяви мовиться і про те, що план дій має схвалити партія. Тобто, остаточного рішення з цього приводу ще немає.

Коротко про загострення стосунків Південної Кореї та КНДР

  • 9 червня КНДР різко обірвала з Південною Кореєю спілкування військових і дипломатів по всіх каналах: мовляв, сусіди довели їхні стосунки до "крайньої точки", а перемовини викликають "лише розчарування".
  • 13 червня сестра Кім Чен Ина – Кім Е Чжон – заявила, що Пхеньян у відповідь на "провокацію з агітаційними листівками" Сеула готовий відплатити за допомогою армії.
  • 15 червня зранку міністр уніфікації Південної Кореї Кім Йон Чхоль, як повідомили у Yonhap, закликав обидві країни пам'ятати про "дух примирення" та послабити напруження у відносинах.
  • І ось увечері цього ж дня армія КНДР зробила агресивну заяву у відповідь.