Ставлення українців до "Північного потоку-2"

Про будівництво російського газогону найменше знає українська молодь. Лише 26% людей віком 18 – 29 років чули про скандальну трубу.

До теми Посланець США щодо "Північного потоку-2" приїде в Україну

Найбільш обізнані у темі будівництва "Північного потоку-2" є люди від 60 років.

У яких регіонах найбільше цікавляться будівництвом газопроводу

  • Центр – 54% опитаних;
  • Південь – 52%;
  • Схід – 49%;
  • Захід – 45%.

26% опитаних вважають, що відповідальними за те, що Україна не змогла зупинити "Північний потік-2" є і президент Володимир Зеленський, і його попередник Петро Порошенко.

Водночас відповідальність лише на лідера "Слуги народу" покладають тільки 3% українців, а на Порошенка, за каденції якого й почалося будівництво, – 20%

Кого вважають відповідальним за те, що Україна не зупинила
Кого вважають відповідальним за те, що Україна не зупинила "Північний потік-2" / Скриншот

Коротко про "Північний потік-2"

  • Росія вже завершує будівництво газопроводу, яким транспортуватиме газ до Німеччини в обхід України. За даними Bloomberg, трубу запустять вже 1 жовтня.
  • У липні президент США Джо Байден та канцлерка Німеччини Ангела Меркель узгодили спільну позицію щодо "Північного потоку-2". Вона передбачає санкції у разі агресії Росії.
  • Водночас у "Нафтогазі" впевнені, що Росія використовуватиме газ як зброю проти України, це підриватиме нашу безпеку.

Що відомо про опитування

Дослідження проводили впродовж 2 – 4 вересня 2021 року. Загалом опитали 2500 повнолітніх мешканців усіх регіонів України, крім тимчасово окупованих. Метод опитування – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 становить не більше 2,0%