Через масовані російські обстріли енергетична система України зазнала серйозних пошкоджень та руйнувань. На початку травня в Україні знову почали діяти графіки відключення світла.

Читайте також Зі світлом лише 5 – 6 годин на день: експерт з енергетики оцінив прогноз Yasno на зиму

Коли відключатимуть світло 17 червня

Раніше в Укренерго анонсували, що з наступного тижня Україна матиме справу зі зниженою потужністю на атомних електростанціях. 17 червня стабілізаційні відключення застосовуватимуться, на жаль, практично упроводж усього дня.

За вказівкою Укренерго, графіки відключень завтра будуть застосовуватись з 08:00 до 24:00,
– написали в ДТЕК.

Згодом в Укренерго повідомили, що з 11:00 до 22:00 обмеження будуть діяти для більшої кількості споживачів, ніж в інші години. За словами Укренерго, живлення об'єктів критичної інфраструктури не обмежуватиметься.

Причиною посилення графіків очікувано є прогнозоване зростання споживання на початку робочого тижня.

За словами енергетиків, наразі ситуація в енергетиці є значно гіршою, ніж у 2022 – 2023 роках, тому варто готуватися до складної зими. Водночас повних блекаутів не прогнозують, навіть попри намагання Росії.

Які прогнози енергетиків щодо відключення світла

  • В Енергоатомі повідомили, що найближчими днями відключення світла можуть стати довшими. Це пов'язано з тим, що один з енергоблоків-тисячників АЕС виведуть в ремонт. Ремонтні роботи проводять для того, щоб АЕС повноцінно працювали з початком опалювального сезону.
  • Також стало відомо, що для справедливого і рівномірного розподілу електроенергії від ліній, що живлять критичну інфраструктуру, мають бути від’єднані всі інші споживачі. За результатами перевірки буде оновлено перелік об’єктів, які не підлягають знеструмленню.
  • У липні, за словами директора Центру досліджень енергетики, буде максимально складний період репетиційно-зимового характеру. Великі ремонтні багатьох енергоблоків проходитимуть одночасно зі спекою. Однак все залежатиме від погодних умов та того, як будемо проходити цей етап.