Напередодні мінської зустрічі представник України у ТКГ Леонід Кучма у Києві зустрівся з Хайді Грау – спеціальною представницею глави ОБСЄ в Україні та у ТКГ. Вони обговорили порядок денний першого засідання ТКГ, пише прессекретарка Кучми Дарка Оліфер у фейсбуці.

Цікаво: Нові мінські угоди і вибори в ОРДЛО: що буде на Донбасі в 2020 році

"У розмові йшлося про перебіг імплементації мінських угод та реалізації домовленостей лідерів країн "нормандської четвірки" в Парижі. Відзначили важливість взаємного звільненням утримуваних осіб, що відбулося 29 грудня 2019 року", – розповіла Оліфер.

Також Кучма розповів Грау, що підконтрольні Росії бойовики не дотримуються режиму тиші на Донбасі. Через ворожі обстріли загинули 4 українських захисників, ще кілька – отримали поранення.

Цілковите припинення вогню, виведення з території України іноземних збройних формувань та техніки, відновлення контролю над кордоном – лише з цього може розпочатися повернення миру,
– наголосив Кучма.

Також другий український президент привітав пані посла Грау зі вступом до повноважень і висловив сподівання, що її робота допоможе наблизити Україну до миру.

Хайді Грау – швейцарська дипломатка. Стала новим спецпредставником ОБСЄ в Тристоронній контактній групі. На цій посаді замінила дипломата Мартіна Сайдіка.

Підсумки роботи ТКГ у 2019 році: головне

  • вдалося вдвічі зменшити кількість обстрілів на Донбасі;
  • зменшити застосування артилерії, мінометів, танків;
  • сторони домовились про розведення сил та засобів в районі Станиці Луганської, Золотого, Петрівського;
  • відновлено міст біля КПВВ Станиця Луганська;
  • розпочато обговорення питання повернення української державної та приватної власності на території ОРДЛО;
  • забезпечується робота інфраструктури життєдіяльності Донбасу, якої потребують мирні мешканці по обидві сторони лінії зіткнення.