Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на прес-конференції у Києві.

Читайте також: Консул повернеться на батьківщину: категорична заява Клімкіна щодо скандалу у Берегово

"Я запропонував Петерові Сійярто консула відкликати... Якщо цього не відбудеться, а я так розумію, що це не відбудеться з причини угорської позиції, відповідно завтра ми передамо угорській стороні ноту про те, що він (консул у Береговому. – Ред.) має залишити свою роботу в Україні і, відповідно, Україну. Цей план багато разів оголошений", – заявив міністр.

Клімкін додав, що після цього між Україною і Угорщиною відбудяться "важкі переговори".

Міністр також наголосив, що Україні потрібно докласти зусиль, щоб перехопити ініціативу на Закарпатті: зупинити контрабанду та еміграцію українців.

Раніше 1 жовтня у МЗС Угорщини заявили, що Будапешт за жодних обставин не відкликатиме своїх консулів з Генерального консульства у Берегові, "незалежно від того, що вимагають українці". Скандал розгорівся після того, як стало відомо, що на Закарпатті українцям роздають угорські паспорти. У мережі з'явилось відео, як в угорському консульстві у місті Берегово місцеві отримують громадянство сусідньої держави та присягають на вірність їй. Згодом у ЗМІ з'явилась інформація, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів, а на відео зафіксовано лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини.