Ухвалення цього рішення було надважливим для України. Однак й самі конгресмени зраділи, що допомогу нарешті буде схвалено. Детально про те, як минуло голосування у Конгресі, 24 Каналу розповів Народний депутат Ярослав Железняк.

Цікаво переглянути Військова допомога Україні: NYT з'ясувала, чому Джонсон змінив позицію щодо законопроєкту

Як пройшло голосування за допомогу Україні

Попри те, що для американського конгресу прийняття законопроєктів – це цілком звичайна подія, однак ухвалення допомоги Україні було особливим. На це було кілька причин

"Це була не буденна подія для США. Голосування відбувалося у суботу, це було умовно позачергове засідання, тому що закінчитись воно мало ще 19 квітня. Щобільше, цей пакет мав велике значення навіть для внутрішньої політики Сполучених Штатів", – зазначив Ярослав Железняк.

Річ у тім, що за ухваленням законопроєктів слідкували не лише ті країни, яких безпосередньо стосувалась допомога – Україна, Ізраїль та Тайвань – але й багато самих американців. Один із законів стосувався нацбезпеки США, зокрема заборони Тік Току, тож це викликало справжній інтерес в американського суспільства.

Це була непересічна подія, конкретно це було помітно на нашому законопроєкті. Тому що коли на другій з п'яти хвилин голосування було зрозуміло, що є переважна більшість голосів, то багато конгресменів дістали українські прапори, зібрались умовно біля трибуни та почали скандувати "Ukraine". Голова на засіданні натякнув, що в Конгресі заборонена демонстрація будь-яких прапорів інших країн, але не скажу, що це зупиняло конгресменів,
– розповів нардеп.

З чотирьох голосувань за законопроєкти 20 квітня, саме на українському питанні у конгресменів з'явилося видиме піднесення.

Конгрес ухвалив законопроєкт про допомогу Україні: деталі

  • Перед остаточним голосуванням за законопроєкт про підтримку України у Палаті представників США відхилили усі поправки, які зменшували допомогу. Зокрема, провалилась поправка Марджорі Грін, яка виступала проти допомоги Україні взагалі. Зрештою, Конгрес США проголосувала за законопроєкт №8035 про допомогу Україні в розмірі майже 61 мільярда доларів.
  • Далі законопроєкт має відправитись до Сенату США. Президент США Джо Байден вимагає, аби там якомога швидше проголосувати за допомогу Україні. Лідер демократичної більшості у Сенаті Чак Шумер повідомив, що голосування відбудеться вже у вівторок, 23 квітня, у другій половині дня.
  • Після того, як законопроєкт остаточно ухвалять, допомогу Україні можуть почати відправляти майже одразу. Так, сенатор-демократ Марк Уорнер розповів, що США можуть відновити постачання зброї в Україну вже до кінця наступного тижня. Крім того, він зазначив, що, найімовірніше, до відправки вже готові і далекобійні ракети ATACMS.